•  

MH17. Сліди ведуть в кабінет Путіна

550
MH17. Сліди ведуть в кабінет Путіна

Прокуратура Нідерландів, що проводить кримінальне розслідування обставин російського теракту проти пасажирського Боїнга, спільно зі слідчими з Австралії, Бельгії, Малайзії та України, за словами її представника, не очікувала, що (розслідування) просунеться так далеко.

Як пише британська преса, його підсумки будуть містити детальний звіт про події.

На сайті видання «Телеграф» наведено аматорське відео, в якому свідок аварії літака називає день і час катастрофи і розповідає про поховані поряд з її населеним пунктом останки одного із загиблих пасажирів, які він виявив біля свого будинку.

За даними автора публікації, доказів і свідчень свідків, що дозволяють припустити, що Боїнг був збитий російськими терористам, які прийняли його за військовий український літак, цілком достатньо (насправді російські військові  прекрасно знали, що це пасажирський літак і розрахунок робився на те, що в його знищенні буде звинувачена України - ОБ).

За свідченнями кореспондента газети, місцеві жителі як і раніше знаходять в районі падіння особисті речі та документи пасажирів Боїнга.

Остаточна доповідь Ради безпеки Нідерландів планується опублікувати в першій половині жовтня.

У свою чергу Daily Telegraph пише, що через рік після того, як над Україною був збитий рейс MH17, докази безперечно вказують на винуватця - кремлівського ватажка Володимира Путіна.

Кореспондент газети пише з місця подій, що найбільші уламки з місця аварії були відвезені в Нідерланди на аналіз. Але і через рік після того, як літак Malaysia Airlines був знищений в небі над сходом України, привид смерті все ще витає над селами Петропавлівка, Грабово та Розсипне, на які впали останки 298 жертв цієї катастрофи.

У полях ще залишаються металеві уламки, і дивний, поганий запах - суміш авіаційного палива і мертвий запах від розкладу тіл  все ще висить у повітрі.

"Ми все ще знаходимо останки", - говорить глава адміністрації Грабова Володимир Бережний. - Чи не людську плоть - її розібрали птиці. Але зуби, пальці, і, звичайно, кістки ".

Річниця російського теракту проти літака рейсу MH17, швидше за все, займе центральне місце в геополітичній боротьбі між Заходом і Росією, пише газета.

Технічне розслідування проводить голландське управління авіаційної безпеки. Очікується, що воно оприлюднить свою доповідь до жовтня. Окреме, кримінальне розслідування, яке спільно проводять слідчі з Голландії, Австралії, Бельгії, Малайзії та України, мабуть закінчить роботу до кінця року.

У той час як голландські та малайзійські дипломати закликають до створення міжнародного трибуналу для покарання винних, Росія категорично загрожує накласти вето на цю пропозицію.

Проте в нашому розпорядженні вже є величезне число доказів - фотографії і відеозаписи, аналізи супутникових даних і показання очевидців, зібрані численними аналітиками та пресою, - і вони дають підстави вважати, що підтримувані Росією сепаратисти запустили ракету "Бук", яка збила рейс MH17, пише Daily Telegraph.

Всі ці свідчення ведуть до крихітної селі приблизно в 20 кілометрах на південний схід від місця аварії літака. Тут рік тому вогнем було знищено частину пшеничного поля неподалік від села Червоний Жовтень.

Місцеві жителі кажуть, що на власні очі бачили, як з цього поля злетіла ракета. Численні очевидці також бачили ракетну систему "Бук" в руках росіян в цей день в цьому районі, пише газета.

Представники банди «ДНР» досі стверджують, що у них не було зброї, здатної збити MH17. Газета цитує члена банди «ДНР» Едуарда Басуріна, який визнає, що їм вдалося захопити "Буки", коли вони зайняли українську базу поблизу Донецька, але стверджує, що "вони годилися лише на металобрухт".

Якщо Басурін говорить правду про те, в якому стані перебували захоплені українські ракети, то "Бук" міг бути отриманий тільки з одного місця з Росії.

Якщо ракета, запущена 17 липня, була поставлена російською армією і якщо нею управляли російські військові, то відповідальність за долю рейсу MH17 лежить на одній людині: головнокомандуючому російськими збройними силами Володимирі Путіні, підкреслює Daily Telegraph.

Тим часом сам Путін виступає категорично проти створення трибуналу під егідою ООН по збитому "Боїнгу" малайзійських авіаліній. Про це він заявив під час телефонної розмови з прем'єр-міністром Нідерландів Марком Рютте, повідомляє прес-служба Кремля.

Кремлівський ватажок вважає, що розслідувати його злочин щодо вбивства сотень пасажирів лайнера «передчасно і контрпродуктивно». Він також назвав «неприпустимими вкидання різних неофіційних версій у ЗМІ».

Нагадаємо, що малайзійський "Боїнг-777", що летів за маршрутом Амстердам - Куала-Лумпур, був збитий російськими військами за допомогою ракети "Бук" над Торезом Донецької області України 17 липня 2014. В результаті російського теракті були вбиті 283 пасажири, серед яких десятки дітей , і 15 членів екіпажу.

Відділ моніторингу

Останній Бастіон

Коментарі