•  

«Ми народилися в один день із Україною, тому все життя будемо з нею»

740
«Ми народилися в один день із Україною, тому все життя будемо з нею»

23 роки тому 24 серпня народилися Надя і Катя Шалаєнки. Вони – ровесниці нашої незалежної країни. Більше за все зараз дівчата просять на свій день народження миру і злагоди для рідної України

- У десять років чи чітко усвідомили, що народилися у головний день нашої держави. Нас запросили у Полтаву на святкування річниці незалежності. Там був концерт, нам вручали солодощі. А на 16-ту річницю нас запросили до Києва – Президент Ющенко особисто вручав нам паспорти, - розповідає Катя.

Катерина та Надія Шалаєнки родом із Великої Багачки. Мають ще старшого брата Дмитра, який із самого дитинства піклується про сестричок. Після закінчення школи сестри поїхали навчатися до Полтави.

- В школі і садочку нас розрізняли. А от коли вчилися у технікумі і вузі - ні. Мене називали Надею, а сестру – Катею. Часто це допомагало у навчанні, бо могли одна одну замінити, як хтось гірше знав якесь питання, - сміється Катя.

Спершу дівчата закінчили кооперативний технікум, а потім, з відзнакою, Полтавський університет економіки і торгівлі, отримавши спеціальність «Техноголоії харчування та інженерії».

- Коли нам на шістнадцятиріччя у Києві вручали паспорти, представники Полтавської обласної адміністрації обіцяли допомогти із навчанням та працевлаштуванням, та ніякої підтримки ми так і не дочекалися, - додає Надя.

Дівчата мріють викладати отриману спеціальність у одному із вишів Полтави, та на навчання в аспірантурі не вистачає коштів. Тому нині працюють в одному із кафе Полтави. Зізнаються, що дуже стомлюються, хочуть відпочити, бажано, за кордоном, бо ніколи не виїжджали за межі країни.

-Дуже хотілося, щоб молоді надавалося більше можливостей для розвитку. Навчатися зараз дуже дорого. Тому надзвичайно важко сьогодні отримати нормальну освіту, а потім роботу, - говорить Надія.

Від самого народження сестри завжди разом. Вони відчувають одна одну. І не уявляють своє життя одна без одної. А найсокровенніше бажання обох - вийти заміж в один день і народити близняток.

- Дуже хочемо зіграти весілля в один день. Як будемо окремо жити – поки що не уявляємо, - діляться дівчата.

А ще ровесниці незалежності дуже хочуть миру й спокою в рідній Україні, яку ні за що не проміняють.

- Зараз найбільше хочеться миру й злагоди в країні. Ми народилися в Україні і завжди будемо тут жити. І наші діти також народяться і проживуть на рідній землі, інакше й бути не може, - додають дівчата.

Поліна Висоцька

Коментарі