•  

МИКОЛА ГОРБЕНКО. НЕ ВИЙШЛО З МЕНЕ пожежника - перекваліфікуюсь у рейдери?

4400
МИКОЛА ГОРБЕНКО. НЕ ВИЙШЛО З МЕНЕ пожежника - перекваліфікуюсь у рейдери?

Надзвичайні новини

Я хочу бути пожежником і їздити на великій червоній автівці. На Ferrari! (народний анекдот). Рейдерство буває різне. Можна прийти з групою автоматників у масках на велике підприємство, сунути під ніс уже колишньому, нібито, директору нашвидкуруч сфабриковане рішення якогось провінційного суду - і ти вже господар. Інша справа - чи надовго? Але то - на великих підприємствах. З дрібними фірмами все йде набагато простіше. Тому приклад, розповідь нашого читача, що наведена нижче.

Ігор Леонідович Трунов займається бізнесом без малого, півтора десятка років. За цей час інвестував свої заощадження в три ТОВ. Заощадження чималі. Але наш співрозмовник живе не днем єдиним, тому примножував свої капітали, розвивав підприємства, будував нерухомість і мріяв залишити нажите своїм спадкоємцям. Та не так склалося, як гадалося. Бо дуже хотілося декому прибрати дохідний бізнес до рук. І цей дехто, за словами Ігоря Леонідовича, виявився не просто бізнесменом, а державним чиновником. Щоправда, колишнім, але номенклатура є номенклатура, це ми ще з минулих, совкових часів знаємо. Уявіть собі здивування бізнесмена, який нічого не підозрюючи, прийшов одного разу на роботу, й дізнався що він вже і не засновник фірми зовсім, і вкладені ним капітали кудись випарувалися. А на створеній тобою фірмі - нові господарі, які старого і на поріг не пускають. Запитайте, як це можливо? Елементарно. У нашій державі і не такі дива творяться. Але краще послухати самого Ігоря Трунова.

-Я є засновником 3-х підприємств. «Техноком», «Техно-комплекс» і «Пожежне спостереження». - Розповідає пан Ігор. - Наприклад, мій внесок тільки в Статутний фонд ТОВ «Техно-комплекс», спочатку, становив 400000 гривень. Це - 1/3 частина. По 1/3 і у 2-х інших засновників - Олега Полякова та Наталії Горбенко. Наприкінці грудня ми збільшили суму статутного фонду. Є протокол, підписаний усіма засновниками, але зміни до Статуту внести не встигли. На даний момент я вніс свою частку, і загальний мій внесок склав 700000 гривень.

- То яким же чином Вас намагаються вивести зі складу засновників? Адже Ваша частка розраховується пропорційно внеску, виходячи з вартості цілісного майнового комплексу? Якщо зараз виходити з цього, яку суму вам повинні так звані рейдери?

- По-перше, виключити мене зі складу засновників не мали права. Не було зібрання. А частка моя складає близько 4-х мільйонів гривень. Про те, що я вже, чомусь (!?), не є засновником, дізнався, коли був на роботі. До мене в кабінет ввалилася натовп людей: 4-5 чоловік охорони, якийсь юрист, ще - якийсь Сергій Фірсов, який абсолютно ніякого стосунку до моїх підприємствам не має, дружина одного із засновників - Олега Полякова та Микола Горбенко, чоловік другої засновниці. Я зрозумів, що коїться щось недобре, піднявся і намірився покинути кабінет, хоча мені намагалися завадити це зробити. Але мені вдалося вийти. На наступний день я написав заяви в різні структури: прокуратуру, міліцію, СБУ, податкову, оскільки люди, що увірвалися в мій кабінет, не пред'явили абсолютно ніяких документів або рішень судів. Зараз чекаю реакції правоохоронних органів.

- З вашої точки зору, чому це сталося, невже хтось зацікавлений відібрати Вашу частку в підприємствах?

- Вважаю, що все це організував Микола Горбенко. Колишній заступник міністра МНС. Його, як я чув, з цієї посади «попросили». Зараз він - депутат Полтавської облради за квотою Партії регіонів. А щоб отримати посаду в Міністерстві, навіть у БЮТі, подейкують, збирався перейти. Чомусь не вийшло.

- Вже згаданий «Техно-комплекс» за документами, існує 4 роки. Раніше були розбіжності між засновниками?

- Спочатку було двоє засновників - я і Олег Поляков. Потім, в «добровільно-примусовому порядку», нам в засновники ввели Наталю Горбенко. Могли ми відмовити самому замміністру? Всі ці роки ми нашу прибуток вкладали в інвестиції - будували об'єкти нерухомості. Здали в експлуатацію офіс на Петровського, купили будівлю на Хорольській, ще викупили корпоративні права на фірму, що займається зарядкою вогнегасників, їх продажем і тому подібним. Завершуємо будівництво бази. Вже побудували виробничий корпус, 2-х поверхову адміністративну прибудову. Розвивали базу всіх своїх підприємств. А захоплення відбулося масове – відразу на всіх 3-х підприємствах, де я був засновником.

- Ви знаєте, яка саме охоронна фірма супроводжувала ваших «гостей»?

- Ні. Вони заявили, що охороняють Горбенко Миколу Олексійовича, який їх найняв. Кількох з них впізнали мої співробітники. Нібито, вони раніше охороняли підприємство «Ізумруд». Підозрюю, що послуги їх коштують недешево.

- А в реєстраційній палаті внесені зміни в установчі документи?

- Щось, ніби, намагалися робити. Зверталися і в дозвільну систему, щоб виготовити дублікати печаток. Слава Богу, правоохоронні органи вчинили згідно Закону. Мої адвокати направили у виконком запит для того, щоб мені дали всі установчі документи - з усіма змінами на сьогоднішній день, якщо такі були. Адже я не бачив ніяких протоколів, за якими мене, нібито, виключили зі складу засновників. І ще - у нас в Статуті записано, що про збори засновники повинні письмово предупреждаться за 30 днів.

- Які-небудь спроби виплатити Вам вашу долю, коли вас вже виключили, були?

- Та які спроби, це ж свавілля!

- А протокол, за яким Вас виводять зі складу засновників, бачили?

- Ні. Я бачив тільки протокол, де мене зняли з посади директора. І в цьому протоколі вже було записано, що частка Наталії Горбенко та Олега Полякова становить по 50%. І ще записано, що за дорученням Наталії Горбенко її інтереси представляв Микола Горбенко, а інтереси Олега Полякова - його дружина, Наталія Полякова. Самого Олега Полякова в цей момент в Україні не було. А Наталя Горбенко дала чоловікові довіреність, щоб він особисто, як я розумію, міг керувати процесом, що, судячи з усього, він і робив. Потім мої співробітники мені розповідали, що він погрожував мене або посадити, або вигнати з Кременчука на 101-й кілометр. Мовляв, жити в цьому місті я не буду. На даний момент я неодноразово бачив, як мене супроводжують один-два автомобілі. Можливо, і телефони прослуховують.

- Ви говорили, що і бухгалтеру погрожували. Що від неї хочуть?

- Щоб вона звільнилася. І її вже звільнили. Хоча заяв вона ніяких не писала. Зачитали їй якесь рішення зборів, на руки нічого не дали і просто вигнали. Сказали: «Пішла геть звідси».

- А якщо вона відмовиться писати заяву «за власним бажанням»?

- Вона вже відмовилася. Але їй оголосили, що вона звільнена. Трудову книжку не віддали. І директори звільнили. Але директору взагалі нічого не повідомили. Вивісили списки, кого можна пускати в офіс. Охорона і пускає тільки за цим списком. У самого Миколи Горбенко в МНС працює син - Олег. Як казав Горбенко-старший, «все має бути в сім'ї». Всі інші люди зайві? У будь-якому разі, Горбенко-молодший отримує свою частку з сімейного бізнесу. То я повинен думати, що це вже не корупція, а організоване злочинне угруповання?

- А МНС як орган контролю, може видавати приписи, рекомендувати фірму, яка буде усувати недоліки?

- У правилах змісту протипожежної автоматики є пункт, згідно з яким всі об'єкти виводяться на пульт центрального пожежного спостереження. Це ліцензований вид діяльності. У Полтавській області такі ліцензії мають всього 4 фірми. 90% об'єктів, над якими ведеться спостереження- на нашому підприємстві «Пожежне спостереження». Звичайно, в першу чергу, Олег Горбенко може порекомендувати клієнтам «свою» фірму. Тим більше, що в засновниках іншої фірми, нарівні зі мною, числиться теща Миколи Горбенко і сестра дружини колишнього заступника Горбенко, Сергія Фірсова. Сам Микола Горбенко гроші ніде не бере, тільки через підставних осіб. В основному, дружину і тещу.

- Ваші подальші кроки? Що Ви збираєтесь робити?

- Ми вже звернулися до Господарського суду з позовом. На незаконне виведення мене із засновників. А правоохоронні органи я попросив розслідувати, яким чином ці панове сфальсифікували документи? Раз мене там не було, то я вважаю, що ці збори були незаконними і протоколи недійсними. Це, хіба, що не натуральне чорне рейдерство, рейдерське захоплення?

- Наскільки відомо, Микола Горбенко є депутатом облради. Може, він не зовсім розуміє, що робить?

- По-моєму, він цілком розсудливо оцінює ситуацію. У нього є одна якість, для кого - добрий, для кого - не дуже. Назвемо це, м'яко кажучи, повагою до власної персони. Ми, за його перебування начальником відділення МНС в Полтаві, змушені були купити йому машину.

- Що значить змушені?

- Фактично, він нас зобов'язав це зробити. Сказав, що йому ця машина подобається, а оскільки ми працюємо, практично, в одній фірмі, то ... Машина, до речі, коштувала 85000 євро.

- Чи не краще було Вам відразу піти в міліцію? Написати явку з повинною за хабар чиновнику?

- Це був не хабар. Машину ми оформили на фірму, а він нею користувався. Він і досі користується. Вже 6-й рік.

- А яку посаду зараз обіймає Микола Горбенко?

- Він зараз ніхто. А машиною все одно користується, бо дружина - в засновниках. І теща. За моїми підрахунками, на цю машину, не рахуючи бензину, за ці 6 років витрачено 795000 гривень. До речі, коли він був заступником міністра, також користувався цим автомобілем. Йому правоохоронні органи в Києві задавали, м'яко кажучи, вкрай «незручні» питання. Щось на зразок корупції? Але тоді він її сховав, і ми змушені були його всіляко вигороджувати. Зробили договір, що він у нас цей автомобіль, як би, орендує. Але гроші за оренду вносили самі. Від його імені. Навіть квитанції збереглися. Це тривало не більше року. Коли його з міністерства «попросили», ховатися перестав. Тільки за минулий рік на утримання цього автомобіля ми витратили понад 90000 гривень.

- То, може, ви для пана Горбенка мало зробили?

- Я так розумію, що їм захотілося мати все. Адже поки на фірмі нічого не було, вона і не потрібна була нікому. Але ми ж не стояли на місці - розвивалися, будувалися. Вкладали значні кошти.

- Ви - бізнесмен. Звідки у вас гроші - зрозуміло. А де державний службовець взяв 400000, щоб внести в Статутний фонд тільки одного підприємства?

- Це треба в нього запитати. Хоча, кошти вносили, фактично, я і Олег Поляков.

- Теоретично він і Олег Поляков згоден з цим миритися?

- Олег Поляков, думаю, побоюється.

- Чого він побоюється?

- Микола Горбенко постійно хвалиться своїми зв'язками в правоохоронних органах. У принципі, він і погрожував, що всі будуть сидіти. - Я розумію, що ви вирішили боротися до перемоги? - Звичайно. Я не альтруїст. І свої гроші дарувати нікому не збираюся. Тим більше, що фірму «Пожежне спостереження» ми підняли з руїн. Було тоді на обслуговуванні всього 100 об'єктів. Зараз - більше 2500! По всій області. Тільки в Кременчуці - 35 робочих місць. Всього ж, на наших підприємствах працює понад 100 осіб. Тепер ще, і видача їм зарплати під питанням. Мені здається, конфлікт почався в той момент, коли ми відмовилися виділяти гроші на утримання автомобіля. Справа в тому, що поки обслуговувалася тільки машина Миколи Горбенка, проблем не виникало. Але він, як він сказав, вирішив купити автомобіль БМВ 5-ї серії, молодшому синові. І почалося обслуговування ще й цієї машини за рахунок підприємства. Приходять документи, а в них - номера шасі не нашого автомобіля. Ми ж не можемо віднести ці витрати на витрати. Ірина, директор «Пожежного спостереження», почала відмовлятися оплачувати ці рахунки. Думаю, це було першою краплею. Потім довелося оплачувати і мобільний телефон сина, дружини. І пішло ... як ніби це все його, а інших засновників і не існує.

- Наш офіс поруч з пожежною охороною, - включається в розмову Ірина, - Ми робимо проекти, виробляємо монтаж і здаємо в експлуатацію. Всі документи проходять через пожежну охорону. Начальник - Горбенко Олег Миколайович. Ми вже перед Новим роком відчули щось недобре. Підготували до здачі близько 40 об'єктів. Встановлені терміни здачі - 10 днів. Пройшов місяць, другий, я бігаю, як пес у цирку, по колу. Намагаюся з'ясувати у заступника Олега Миколайовича, де документи. Ніхто не знає. Я - в Полтаву. Там відповідають: «Скинули в Кременчук». Виявилося, весь цей час документи лежали «під сукном» у підлеглих Олега Миколайовича. Невже, просто даний був наказ, чи то провчити нас, чи то показати, що ми без них працювати не зможемо? А перед цим була розмова зі мною. - Продовжує Ігор Леонідович.

- Що, мовляв, за ту кількість об'єктів, які є, ми повинні будемо їм якусь суму. Можна припустити, навіть в пожежній частині керує процесом не Олег, а все робиться за порадами його матері, Наталії Василівни. Одного разу я чув, як вона давала синові поради, як «притиснути до нігтя» підлеглого, щоб той відчував себе залежним. Адже фірма «Техноком» - це ім'я. Ми, за рейтингом серед аналогічних підприємств, посідаємо 21-е місце в Україні. А «Техноком» належить «Пожежного спостереження». Є на балансі цієї фірми готельний комплекс в Диканьці. Є квартири. Спочатку нас було 4 засновника - я, Олег Поляков, Марія Трибрат і якась Людмила Кагал. Зовсім стороння людина. Я її бачив 2 рази всього. Але, судячи з усього, мене вже там немає. Думаю, мета цієї «групи» - швидко розпродати все майно. І продати фірму «Пожежне спостереження». Навіть зараз, під час кризи, ціна її, як мінімум, - 20000000 гривень. Хіба це не відповідь на всі питання? Все наше майно стільки не коштує, скільки коштує ця фірма. Як би не було зараз важко в країні, але люди будуються, магазини і нові підприємства відкриваються, і так буде завжди. Думаю, фірма, яка буде приносити постійний прибуток, нікому людині не завадить. Завдяки цій фірмі, в період кризи, містилися й інші наші підприємства, а це - зарплата людям, робочі місця і податки державі. А тепер: людей залякують, змушують писати заяви на звільнення, найчастіше цим процесом займається особисто Горбенко. За мною встановлені стеженням, мої телефони прослуховуються, лунають погрози і образи – і це в демократичній Україні, на моїй Батьківщині. Але я впевнений: правда, закон і справедливість візьмуть гору. Ну що сказати? Невже люди, що покликані рятувати людські життя, вирішили знехтувати громадянським обов'язком і служити тільки Мамоні? Сподіваємося, що пан Горбенко нам відповість на це питання негативно. Пожежників народ, взагалі-то, любить. Але тільки, коли вони пожежі гасять, а не розпалюють вогонь обурення. Небезпечна ця справа. Як би не дійшло і у нас до молдавсько-румунського варіанта. Бумеранг - адже він повертається і настане момент, коли в попіл перетвориться саме рейдерство.

Коментарі