•  

Мінфін планує в тричі зменшити кількість отримувачів стипендій

330
Мінфін планує в тричі зменшити кількість отримувачів стипендій

У 2018 році Міністерство фінансів планує зменшити кількість отримувачів стипендій до 25%, а до 2020 року – аж до 15%. Таку інформацію у коментарі «VoxConnector» повідомив заступник міністра фінансів Сергій Марченко .

Згідно його даних, на сьогоднішній день стипендії отримують 40-45% студентів. Тоді як до 2017 року в Україні нараховувалось близько 70% стипендіатів.

«Ми не збираємося зменшувати стипендію, ми хочемо її підвищити. При 15% академічних стипендіатів розмір стипендії може бути на рівні мінімальної зарплати, прожиткового мінімуму"» — наголосив посадовець.

Шляхом скорочення кількості стипендиатів планується збільшити суми самих стипендій.

«Ми можемо вийти з прожиткового мінімуму (з 2018 року планується на рівні 1,7 тисяч гривень - ЕП) і наблизитися до мінімальної зарплати (з 2018 року 3,723 тисяч гривень - ЕП). Тобто рівень має бути достатній для того, щоб ця стипендія була достатня, щоб мати можливість проживати безбідно», — розповів заступник міністра.

Терміни набуття чинності нових правил будуть залежати від Міністерства освіти.

«Ми наполягатимемо, щоб вони змінили відсотки стипендіатів і визначили розмір стипендії на рівні більш високому, ніж в 2017 році. В нас були такі домовленості з Міносвіти, що до 2020 року ми рівень стипендіатів скоротимо до 15%», — зазначив Марченко.

Відділ моніторингу

Коментарі