•  

Мінливі декларації Жеваго – нардеп-мільярдер подав 2 звіти з різними цифрами

2310
Мінливі декларації Жеваго – нардеп-мільярдер подав 2 звіти з різними цифрами

Народний депутат, власник та співвласник багатьох компаній в Україні, особливо у Полтавській області, почесний президент двох футбольних клубів Костянтин Жеваго не подав у резонансній Е-декларації і малої частини статків, які він має за версією журналу «Forbes». Мова йде про $431 млн на 2-ге лютого 2015-го.

Власник ФК «Ворскла» (Полтава) та ФК «Гірник-Спорт» (Горішні Плавні) Костянтин Жеваго утримує ці дві команди на загальну суму 11 млн доларів у рік. Не звертатимемо уваги на той факт, що в Україні заборонено володіти двома командами одночасно, це вже інше питання. Звідки ж один з найбагатших людей України бере гроші на фінансування, як мінімум, цих двох структур? А як максимум, за які кошти він збирається розбудовувати Біланівський ГЗК, виселяти та розселяти жителів прилежних сіл, і давати робочі місця людям?

Порівняймо дві декларації Жеваго за 2015-й рік. Перша подана на сайті Верховної Ради і датована 30-м березня поточного року. А інша – пресловута Е-декларація, подана наприкінці жовтня. Чим же вони схожі та відмінні?

Нерухомість

У «березневій» декларації Жеваго подав одразу два об’єкта нерухомості – дві квартири, сумарною квадратурою у 507,9 кв. м. Перша, розміром у 300 «квадратів», була зареєстрована у власності самого підприємця, а інша у 207,9 кв. м, записана на його дружину – Аліну Жеваго. Вже у другій декларації подана лише друга квартира, яка так само задекларована дружиною Жеваго. Серед об’єктів недобудованої нерухомості жодного не було зазначено.

Транспортні засоби

У жодній з двох презентованих декларацій не вказаний хоча б один автомобіль. Хоча сам бізнесмен в інтерв’ю після гри «Ворскла» - «Шахтар» цього року заявив: «Я радий сюди якомога частіше приїздити, дорога з Києва до Полтави для мене складає 3 години». Ось фото автівки Жеваго, які вдалося відзняти ЗМІ.

Унікальний "Астон Мартін" Жеваго з іменними номерами. Фото з сайту "ТопЖир".

Годинники

Мільярдер задекларував у «жовтневих» документах цілу колекцію годинників фірм «Patek Philippe», «Audemars Piguet», «Blancpain» та «Franck Muller». Останні, наприклад, коштують від 400 000 до декількох мільйонів гривень. У трохи давнішій декларації такого не було вказано.

Зарплата

Костянтин Жеваго задекларував 66 877 грн зарплатні як депутата Верховної Ради. Також за 2015-й рік він отримав 3 685 203 грн прибутку від акцій «FERREXPO», про які ми поговоримо пізніше. Також його дружина Аліна Жеваго внесла дані про свою зарплатню викладача в «Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана». Вона склала 59 101 грн за минулий рік.

Акції

Народний обранець в обох деклараціях вказав володіння акціями «FERREXPO PLC» на 7 230 000 грн. Зазначається, що це складає 51% усіх акцій компанії, а сам Жеваго є засновником та власником цього підприємства. З березня по жовтень ця сума не змінилася. «FERREXPO PLC» - швейцарська група компаній, до якої входять кілька виробників залізної руди на Полтавщині. Сюди входить і той самий Полтавський ГЗК у Горішніх Плавнях і Біланівський ГЗК.

ЧИТАЙТЕ: Заради нового кар’єру Жеваго порушується Конституція і Закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад»

Рахунки у банках

Можливо, Костянтин Жеваго зберігає гроші не тільки у банках як установах, а і як предметах. Але з березня по жовтень його вклади в українських фінустановах зменшились зі $160 000 до $60 000. Зберігав обидва депозити він в «Укргазбанку».

Членство в організаціях

Жеваго – засновник благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату». Ця організація, за словами мера Горішніх Плавнів Дмитра Бикова, відремонтувала усі 4 школи в місті. Також, вона виділяє кошти на проведення різних свят і фінансування установ в місті. Зокрема, через даний благодійний фонд фінансується місцевий футбольний клуб «Гірник-Спорт».

Сімейний підряд

Не забув Жеваго і батька своєї дружини Аліни, який надає послуги з вантажного перевезення своєму турботливому зятю при Полтавському та Єристівському ГЗК. Існує таке приватне підприємство ПП «ДВД -Транс», де засновник і керівник є батько дружини Жеваго – пан Джуржа Володимир Демидович. Та мабуть, Жеваго трошки недолюблює тестя, адже той працює в родича-мільярдера на скромні 5 тис. грн.

Загалом, у деклараціях Жеваго, як і деклараціях переважної більшості українських можновладців, важко побачити щось схоже на їхні реальні статки, здобуті працею, бізнесом і, часто-густо, грабунком бюджету України – фактично, нас із вами. 

Коментарі