•  

Мінрегіон буде «амністувати» самовільно збудовані будівлі

220

У Міністерстві регіонального розвитку і будівництва вирішили запустити механізм "будівельної амністії" для об’єктів незначного класу наслідків (СС1). Так відомство прийматиме в експлуатацію будівлі у приватному секторі, що були збудовані до 2015 року і досі не зареєстровані. Про це повідомив очільник Мінрегіону Геннадій Зубко.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=261663411135240&set=a.101780050456911&type=3&theater

«Цього рішення чекають дуже багато громадян, кожне п'яте звернення до ДАБІ (Державна архітектурно-будівельна інспекція - ред.) сьогодні - з приводу «будівельної амністії»», — пише посадовець.

Наказ про порядок обстеження та прийняття в експлуатацію таких об’єктів планують опублікувати на сайті відомства найближчим часом.

«В першу чергу це стосується приватного сектору, який раніше не встиг зареєструвати документи на свої домівки, дачні або садибні будинки, гаражі, які були збудовані до 2015 року і мають площу не більше 300 м². Ми продовжуємо термін прийняття в експлуатацію таких будівель», — зазначив Зубко.

Міністр запевнив, що порядок обстеження й прийняття в експлуатацію не потребує від українців зайвих довідок і головне, щоб збудований об’єкт відповідав цільовому призначенню земельної ділянки, будівельним нормам та пройшов технічну інвентаризацію.

Новий механізм прийняття будівель розробили на виконання закону № 3696 «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт».

Коментарі