•  

Місцева влада змогла використати лише 50-75% коштів направлених на «Нову українську школу»

110

Попри те, що ще в квітні на фінансування проекту «Нової української школи» було виділено 1 млрд. грн, місцева влада не змогла використати ці кошти у повному об’ємі. Про це заявила Лілія Гриневич, передає Урядовий портал.

https://www.kmu.gov.ua/ua/news/organi-miscevogo-samovryaduvannya-narazi-vikoristali-lishe-vid-50-do-75-koshtiv-derzhavnoyi-subvenciyi-na-novu-ukrayinsku-shkolu

«Попри затримки, всі меблі будуть у школах, адже всі ці гроші цільові, їх неможливо використовувати ні на що інше, крім меблів, парт, дидактики для початкової школи. Але в цілому ця ситуація, з одного боку, показує незрілість депутатів окремих місцевих рад, які місяцями не могли зібратися разом, щоб проголосувати за розподіл коштів, чим затримували процес і не давали грошей піти на закупівлі. З іншого боку існує факт того, що українські виробники, а лише в них ми можемо здійснювати закупівлі, просто не здатні зараз перекрити наявну потребу в обладнанні. Хоча, звісно, проблема з виробничими потужностями була б не настільки сильна, якби всі почали працювати над закупівлями вчасно», – заявила міністр освіти.

Також Гриневич зазначила, що керівники шкіл і батьки мають право запитати від своїх органів місцевого самоврядування звіт про отримання та використання коштів держбюджету.

Коментарі