•  

​Міст у Каунасі повністю очищений від російської пропаганди

330
​Міст у Каунасі повністю очищений від російської пропаганди


У неділю 8 березня на мосту Вітаутаса Великого (міст Алексотас) в Каунасі не залишилося жодної плити з символікою Червоної Росії.

Виграла конкурс компанія «Швікай», що розпочала роботи понад тиждень тому. За словами директора компанії, робочі зіткнулися в несподіваними труднощами, але плити все одно зняли.

«Попри всі складнощі, в суботу ввечері ми зняли останню плиту і роботи майже закінчені», - сказав директор компанії Вітаутас Швікас.

Коли зняли всі плити на пілонах моста були підняті прапори Каунаса та Литви. Найближчим часом рельєфні плити з російсько-комуністичними гербами та зірками будуть зберігається в приміщеннях компанії «Кауно Шваров».

За умовами конкурсу потрібно було зняти 32 металевих символа. Після цього поверхня колон повинна була бути оброблена відповідно до кольору пілона.

Міське самоврядування видаляє російсько-комуністичну символіку з мосту після того, як у грудні минулого року зняла з неї правовий захист.

Нинішній міст з російсько-масонською символікою - серпами, пентаграмами, молотками, гербами - був побудований російськими окупантами в 1948 році. Після відновлення незалежності Литви, ворожа символіка до реконструкції 2005 була прикрита. Тоді ж були замінені поруччя, на яких також була російська символіка. Але символіка російського ворога залишалася на бетонних пілонах.

Відділ моніторингу

Коментарі