•  

Між Швецією і Росією склалася передвоєнна ситуація

880
Між Швецією і Росією склалася передвоєнна ситуація

Росія і Швеція обмежили діяльність військових аташе на своїх територіях. Експерти дійшли висновку, що Москва і Стокгольм знаходяться в передвоєнній ситуації з огляду на ситуацію, що між ними склалася.

Нагадаємо, що військова співпраця між країнами припинилося після захоплення Росією Криму і вторгнення за схід України.

Військові аташе - це офіцери, які представляють військове відомство своєї країни в посольствах інших держав.

За даними Міноборони Швеції, Росія заборонила доступ шведських військових аташе в деякі будівлі, у Міністерство оборони РФ і на заходи збройних сил, повідомляє Svenska Dagbladet. Аналогічні обмеження ввели і для російських військових аташе в Стокгольмі.

Професор Вільгельм Агрелл з Лундського університету, фахівець з аналізу розвідки, вважає, що обмеження введені двома країнами, говорять про передвоєнну ситуацію, що склалася між Швецією і Росією у військовій і розвідувальній сфері, пише Helsingin Sanomat.

"Те, що Росія ставить обмеження свободи пересування та відвідування будівель для військових аташе, говорить про серйозність ситуації", - попередив співрозмовник видання.

Тим часом днями стало відомо про те, що під час масштабних березневих навчань, Росія відпрацювала захоплення частини Данії, Норвегії, Швеції та Фінляндії. Про це повідомив експерт Центру європейського політичного аналізу (Center for European Policy Analysis, CEPA) Едвард Лукас у своїй доповіді "Насувається шторм".

Лукас, відомий в тому числі як автор книги "Нова Холодна війна: Як Кремль загрожує Росії і Заходу", пише у своїй доповіді, що російські війська відпрацьовували завдання з контролю над конкретними регіонами: приналежними Фінляндії Аландськими островами, шведським островом Готланд, данським Борнхольмом, а також північчю Норвегії.

Коментарі