•  

МВС розслідує розкрадання Чорноморнафтогазом 60 мільйонів $

110
МВС розслідує розкрадання Чорноморнафтогазом 60 мільйонів $


Розпочато ще одне кримінальне провадження щодо розкрадання близько 60 млн доларів при закупівлі Чорноморнафтогазом буксирів для транспортування бурових вишок, повідомив глава МВС Арсен Аваков.

За його словами, провадження відкрито на підставі звернення нардепа Тетяни Чорновол та зібраних матеріалів.

Аваков зазначив, що згідно з матеріалами тендерної документації Чорноморнафтогазу, а також аналізу ринкових цін - вартість подібних буксирів Petra Admiral і Petra Majestic виробництва одного і того ж малазійського заводу не повинна перевищувати 35 млн доларів за одне судно. Однак фактично вони були придбані "Чорноморнафтогазом" за ціною близько 60 мільйонів доларів.

Також встановлено, що посадові особи Чорноморнафтогазу при проведенні закупівлі цих буксирів заволоділи державними коштами, завищивши реальну вартість суден, долучивши посередників - українське підприємство Sea dynasty ltd і британську Компанію Very lux Company LLP, на рахунки яких були переведені кошти "Чорноморнафтогазу" в сумі 121 млн. доларов.

Як раніше повідомлялося, парламент Криму оголосив власністю держави майно Чорноморнафтогазу й Укртрансгазу, повідомляє прес-служба кримського парламенту.

Чорноморнафтогаз заборгував Україні 16 млрд грн за дві бурові платформи

Коментарі