•  

​МВС зобов'яже власників машин оплачувати штрафи так, як свого часу їх сплачував Арсен Аваков в Італії

11550
​МВС зобов'яже власників машин оплачувати штрафи так, як свого часу їх сплачував Арсен Аваков в Італії


Після засідання Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, який рекомендував парламенту прийняти відповідний законопроект, котрий передбачає, що після введення автоматичної фіксації порушень ПДР платити штраф буде власник авто, Арсен Аваков, відповідаючи на питання журналістів, розповів:

"Коли я був в еміграції в Італії, мене неодноразово штрафували саме таким чином: в компанію, яка давала мені автомобіль, регулярно приходили штрафи, а компанія передавала їх мені. Я брав і платив штрафи".

Виникає досить курйозна ситуація, коли Міністр внутрішніх справ, який нездатний сам дотримуватись ПДР ініціює нововведення, які мають змусити автомобілістів дотримуватись правил на дорозі. Хоча, згідно з законопроектом, мова про профілактику порушень ПДР чи створення умов, при яких вони порушуватися не будуть, навіть не йде. Мова йде виключно про чергове стягнення "мзди" з населення.

Згідно слів Авакова, законопроект про внесення змін до низки законів для забезпечення безпеки дорожнього руху передбачає автоматичну фіксацію порушень правил дорожнього руху, а відповідальність за такі порушення несе власник транспортного засобу, навіть якщо не він був за кермом у момент вчинення порушення.

"Якщо власник автомобіля віддав авто свого товариша, і власнику прийшов "лист щастя", то власник має право переадресувати регресом цей штраф тому, хто скоїв порушення", - сказав Аваков.

Крім того, Аваков прогнозує, що після введення автофіксації порушень ПДР українські суди не зіткнуться з судовими позовами. 

Коментарі