•  

МЗС: особливий статус поза НАТО Україна може отримати в листопаді

00
МЗС: особливий статус поза НАТО Україна може отримати в листопаді

Україна сподівається отримати статус особливого партнера США поза НАТО у листопаді.

Цю інформацію в ефірі телеканалу «112 Україна» повідомив прес-секретар Міністерства закордонних справ України Євген Перебийніс.

«Зараз у США передвиборний період, тож найближчим часом засідань Сенату, на яких могло б бути прийняте таке рішення (щодо статусу особливого партнера поза НАТО), не очікується. Найближче – в листопаді. Ми розраховуємо, що в листопаді Сенат зможе прийняти таку резолюцію в цілому», - зазначив Перебийніс.

«Під час перебування президентів у Вашингтоні, комітет у закордонних справах Сенату схвалив надзвичайно важливу резолюцію, яка ще повинна бути проголосована всім Сенатом, де йдеться про цілу низку заходів, - як про додаткові санкції проти Росії, так і про надання Україні статусу особливого партнера поза НАТО. Це питання остаточно не знято з порядку денного», - пояснив прес-секретар МЗС, а також додав, що в найближчі місяці очікується, що таке рішення буде прийнято всім сенатом.

Нагадаємо, що раніше президент України Петро Порошенко заявив, що Україна вже володіє особливим статусом поза військовим блоком НАТО на рівні співпраці зі Сполученими Штатами. Порошенко повідомив, що Обама у відповідь на прохання про надання особливого статусу, повідомив: «Моя відповідь буде проста – «ні».

За словами Петра Порошенка, президент США сказав «ні» тому, що в України вже є особливий статус на рівні співробітництва між Сполученими Штатами та Україною. Рівень безпеки та оборони співробітництва набагато вищий, ніж просто статус великого союзника, який не входить до НАТО, наприклад, Аргентини. 

Коментарі