•  

На батька, який на 20 років ув’язнив близнючок таки завели кримінал

770
На батька, який на 20 років ув’язнив близнючок таки завели кримінал

Після двох десятків років знущань батька над рідними доньками, місяців в психлікарні, що вже провели там дівчата та розголосу в ЗМІ прокуратура звернула увагу на злочин.

Кримінальне провадження зареєстроване за фактом протиправного утримання батьком своїх дочок – повідомили в прес-службі Прокуратури Полтавської області.

Раніше ЗМІ розповіли про випадок в селі Терни Лубенського району Полтавської області де батько не випускав доньок-близнючок з дому майже двадцять років і ледь годував. Дівчата яким нині по 26 років весь цей час жили в суцільній ізоляції від зовнішнього світу у напівтемряві і під розваленим дахом; вони не знають що таке цукерки, дзеркало, телевізор,важко спілкуються, не вміють рахувати і читати. Після розголосу чиновники забрали близнючок від батька і помістили до психіатричної лікарні. Лікарі не гарантують повернення коли-небудь дівчаток до нормального життя. Досі лишається не поясненим те, що про ув’язнення дітей знали односельці, соціальні та правоохоронні органи.

В повідомленні прокуратура зазначає, що «Лубенською міжрайонною прокуратурою було проаналізовано факти, оприлюднені у засобах масової інформації, в яких йдеться про мешканця цього району, котрий майже 20 років протиправно утримував 2 своїх дочок».

За результатами, повідомляє відомство, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальне правопорушення за ч. 2 ст. 146 КК України – незаконне позбавлення волі двох осіб, здійснюване протягом тривалого часу.

За словами начальника відділу захисту прав і свобод дітей прокуратури області Галина Скотаренко, матеріали кримінального провадження для проведення досудового розслідування направлено в Лубенський МВ УМВС України в області. Процесуальне керівництво здійснюватиме Лубенська міжрайонна прокуратура.

«Як виконували в даному випадку свої посадові обов’язки службові особи у справах дітей та центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді, буде перевірено в рамках розслідування кримінального провадження», - зазначила Галина Скотаренко.

Максим Кондратенко

Коментарі