•  

На держзакупівлі ліків від ниркової недостатності вкрали 60 млн гривень

550
На держзакупівлі ліків від ниркової недостатності вкрали 60 млн гривень

Правоохоронці виявили розкрадання 60 млн гривень коштів державного й місцевого бюджетів під час закупівель медичних матеріалів для лікування ниркової недостатності.

Про це сказано в повідомленні прес-служби департаменту захисту економіки Національної поліції.

Повідомляється, що під час закупівель медичних матеріалів для лікування ниркової недостатності методом гемодіалізу прописувалися умови, які передбачали закупівлю продукції конкретної торговельної марки.

Для перемоги під час проведення публічних торгів у них брали участь підконтрольні й афілійовані товариства.

Надалі з переможцями укладалися договори на постачання продукції за завищеними цінами.

Для виведення бюджетних коштів у тінь було створено афілійовані іноземні компанії, що постачали товари підконтрольним товариствам, які, зі свого боку, забезпечували продукцією установи охорони здоров'я відповідно до укладених договорів.

При цьому підприємства-нерезиденти не мали стосунку до виробника продукції й використовувалися тільки для виведення коштів.

Зазначається, що схему розкрадання коштів організували керівники й засновники комерційних структур, також у ній було задіяно й підрозділи охорони здоров'я.

"За попередніми даними, сума збитку, нанесеного державному й місцевому бюджетам, сягає 60 мільйонів гривень", - повідомляє прес-служби.

25 січня правоохоронці провели санкціоновані обшуки в офісах комерційних і державних структур у декількох регіонах країни й вилучили печатки офшорних компаній та інших суб'єктів господарювання, майже 2 млн гривень та інших матеріалів, що мають значення для досудового розслідування.

За цим фактом ведеться розслідування за кримінальним провадженням, відкритим за ст. 191 (присвоєння, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу.

Наразі уживають заходів для залучення винних до відповідальності й відшкодування заподіяних збитків.

Коментарі