•  

На Донбас вирушив різдвяний «гумконвой» з Російської Федерації

110
На Донбас вирушив різдвяний «гумконвой» з Російської Федерації

Одинадцята колонна з гуманітарним вантажем з Росії впритул наблизилась до кордонів України. 120 вантажівок мають доставити на окуповані території продукти харчування, а також різдвяні подарунки, заявили в російському МЗС.

Як повідомляють співробітники російського МНС, вантажівки перевозять 1,5 тисяч тон гуманітарної допомоги, зокрема продукти, дитяче харчування, предмети першої необхідності, медикаменти, а також різдвяні подарунки для дітей. «Гуманітарний конвой» рухається двома колонами - одна їде в Донецьк, інша - в Луганськ.

Російська сторона заявляє, що конвой проходить всі митні процедури за участі митної та прикордонної служб України, а також спостерігачів ОБСЄ. Проте в РНБО України стверджують, що всі гуманітарні конвої з Росії – це несанкціоноване вторгнення, без будь-яких дозвільних документів. Офіційний Київ неодноразово наголошував, що російський «гумконвой» постачає терористам зброю, одяг, амуніцію та засоби зв’язку, натомість з України вивозить технічне устаткування з заводів, вугілля і тіла вбитих російських найманців.

Марина Левчук

Коментарі