•  

На кордоні з Польщею – черги, бастують польські митники

220

В українців можуть виникнути труднощі при перетині кордону з Польщею через «тихий» страйк працівників польської митної служби, повідомило Посольство України в Польщі на своїй сторінці у Facebook.

«За інформацією Профспілкового комітету Митної служби Республіки Польща, 7 вересня польські митники розпочали так званий «тихий страйк», що може призвести до збільшення черг і тривалості проходження митних процедур при перетині українсько-польського державного кордону в автомобільних та піших пунктах пропуску», – зазначається у повідомленні.

Посольство закликає врахувати цей момент, плануючи найближчим часом подорож до Польщі.

Видання RMF24 повідомляє, що причиною «тихого» страйку стали низькі зарплати працівників митниці.

Профспілки попередили про наміри застосувати в рамках протесту елементи італійського страйку, що приведе до більш тривалих перевірок документів та вантажів у пунктах пропуску та збільшить час перетину кордону. Відповідні листи були розіслані у близько 50 транспортних компаній, асоціацій перевізників та аеропорти.

Як зазначається у повідомлення, це вимушений крок, оскільки не вдалося досягти прогресу у переговорах щодо підвищення заробітної плати і повернення до попередньої пенсійної системи.

«Тихий» страйк ще називають італійським страйком – це форма протесту, яка полягає у дуже скрупульозному, ретельному і повільному виконанні протестувальниками своїх посадових обов’язків з дотриманням вимог всіх інструкцій. Інколи переростає у повне призупинення роботи через формальні причини. При цьому людина не залишає свого робочого місця.

При цьому користувачі, які, очевидно, мали досвід багатогодинного перетину польського кордону, в коментарях скептично зауважують: «У них цей тихий страйк десятиліттями триває, просто раніше не зізнавалися».

Коментарі