•  

На Полтавщині вшанують Петлюру

680
На Полтавщині вшанують Петлюру

На Полтавщині пройде ціла низка заходів на вшанування 135-річниці з дня народження українського державного, військового та політичного діяча, нашого земляка  Симона Петлюри. Про це повідомив директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА Олег Пустовгар.

 За його словами, насамперед очолюваний ним департамент спільно з громадскістю проведе нараду, яку присвятять обговоренню плану заходів стосовно відзначення дати.

 Серед запланованого – масштабна виставка, яку готує Державний архів Полтавської області. Відкриють її в середині травня на базі кафедри історії України ПНПУ ім. В.Г. Короленка. Також презентують сайт, який створив Полтавський обласний громадський комітет з увічнення пам’яті Симона Петлюри.

«Можливо, це буде банерна кампанія, як вирішить громадськість», – сказав Пустовгар.

Планується концерт київського гурту «Тінь Сонця» та традиційні наукові Петлюрівські читання, які проходять з 1993 року в Полтаві.

 «Засновником цих читань є Полтавське обласне товариство «Просвіта». На основі них, зазвичай видають збірник наукових праць. Цьогоріч через скруту бюджету, можливо, збірник видавати не будуть. До участі запросили науковий загал області. «Центр дослідження історії Полтавщини», який підпорядкований нашому департаменту, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського та управління культури Полтавської ОДА», – сказав Пустовгар.

 Заходи проходитимуть на Полтавщині від 15 до 23 травня.

Коментарі