•  

На Полтавщині цьогорічне 9 Травня відзначать у новому форматі, проте це чомусь не стосується обласного центру

480
На Полтавщині цьогорічне 9 Травня відзначать у новому форматі, проте це чомусь не стосується обласного центру

Замість феєрверку з танцями - панахиди та меморіальні заходи. Такий європейський формат відзначення 9 травня запропонували в облдержадміністрації. В Європі, починаючи з 2005-го року, 8 та 9 травня відзначають як Дні пам’яті та примирення, присвячені вшануванню пам’яті жертв Другої світової війни.  

«Під час відзначення Міжнародного дня пам’яті та примирення має звучати гімн України під державними прапорами. Заходи мають бути без червоних прапорів – символа вбивств мільйонів українців», - під час наради зазначив директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Олег Пустовгар, йдеться на офіційному Інтернет-представництві ОДА.

Однак міська влада Полтави, очевидно, ідею не підтримує. На сайті міськради та виконкому розміщено план заходів «з нагоди 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні», серед яких – святкові. Зокрема, анонсовано святковий концерт дитячих творчих колективів міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв», танцювальну програма за участю ретро-клубів міського Будинку культури, культурно-мистецький захід «День Перемоги – це історії нашої дата!» та феєрверк на Співочому полі…

Для когось 9 травня – день перемоги над фашистами, свято, для когось – день жалоби. Ось так розділяється пострадянське і проєвропейське мислення.

Коментарі