•  

На Полтавщині активізувались телефонні шахраї

1760
На Полтавщині активізувались телефонні шахраї

Останнім часом все більше полтавців стають жертвами телефонних шахраїв, які під виглядом посадовця чи правоохоронця телефонують і розповідають про те, що хтось із близьких потрапив в халепу. За звільнення родича з біди вимагають чималі гроші.

Так в Кременчуці на «вудочку» шахраїв потрапила жінка, яка віддала зловмисникам 11 500 гривень. 60-річній жінці зателефонували пізно ввечері, представились міліціонерами і розповіли, що затримали її сина за зберігання наркотиків. За його звільнення вимагали чималу суму коштів. Пенсіонерка не вагаючись переслала на банківську картку «правоохоронців» гроші. Коли потім зателефонувала сину, зрозуміла, що стала жертвою шахраїв.

Схема, за якою працюють зловмисники дуже проста, але водночас дієва. В УМВС України в Полтавській області радять громадянам дотримуватись таких правил, щоб не стати черговою жертвою телефонних аферистів:

1. Перш за все, не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів.

2. У таких випадках ніколи не називайте своїх близьких на ім’я. Попросіть людину, яка представилася працівником міліції, назвати прізвище, ім'я, по батькові і дату народження затриманого родича. Практично в 100 відсотках випадків такою інформацією злочинці не володіють і ваш номер набрали шляхом випадкового набору.

3. Уточніть, в якому саме відділі міліції знаходиться ваш син або родич, після чого передзвоніть в міліцію (телефон чергової частини «102») і перевірте інформацію, що є у вас.

4. Спробуйте якнайскоріше передзвонити тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть в даний момент бути поруч і підтвердити або спростувати те, що трапилося.

Якщо ви або ваші знайомі все ж потрапили у ситуацію, коли незнайомі люди, представляючись міліціонерами, вимагають у вас гроші за вирішення яких-небудь питань, негайно дзвоніть у міліцію.

Крім того, варто не забувати, що за спробу дати хабара посадовій передбачено покарання в Кримінальному кодексі України (ст.369).

Коментарі