•  

На Полтавщині людям, які збирають дрова щоб зігрітися обіцяють переслідування

4070
На Полтавщині людям, які збирають дрова щоб зігрітися обіцяють переслідування

Лісівники області почали кампанію штрафування за пошук гілля в лісосмугах.

Родина Юрчуків із села Кашубівки, днями потрапила під подібний рейд лісівників. Чоловік та дружина збирали дрова у лісосмузі навпроти власного городу.

«Приходимо, бо бачимо, що воно валяється» – пояснюють селяни.

Селяни зізнаються – так робить чимало людей навкруги.

Про це передає «Місто»

Гілля просто валяється і перегниває, розповідають селяни, проте їм тепер забороняють його збирати.

Родину ледь не оштрафували, але на перший раз відпустили.

Лісівники посилаються на стару постанову Кабінету міністрів №354, у якій написано, що такий збір називається привласненням. Тим, хто не погоджується обіцяють відповідальність ще й за статтею про самоуправство.

Полтавці дивуються – раніше їх ніхто не чіпав, а зараз і по телевізору чиновники переконують відмовлятися від газових котлів та переходити на альтернативні види опалення. В селі ж буреломні дерева просто згнивають під ногами і лише заважають.

З людей лісівники вимагають дозвіл від власника насаджень. Буває – це місцева сільрада, але в більшості випадків селяни достеменно і не знають кому підпорядкований той чи інший клаптик уздовж дороги або поля.

В лісгоспі зізнаються – людей чудово розуміють. Самі теж перейшли на опалення дровами. І заготовлюють їх в садибі лісгоспу. Опалення газом на сьогодні буде в 2-3 рази дорожче, ніж дровами завдяки новому котлу. Але у них розпорядження – за незаконний збір застосовувати штраф – це від 85 гривень.

Коментарі