•  

На Полтавщині малечу вигнали з дитсадків – заклади закривають через брак коштів

1870
На Полтавщині малечу вигнали з дитсадків – заклади закривають через брак коштів

В Диканці Полтавської області скандал – чиновники оголосили, що закривають всі дитсадки: в бюджеті більше немає коштів на фінансування закладів дошкільної освіти. Про це повідомляє Лтава.

Спочатку в Диканці чиновники попередили батьків дошкільнят, що всі дитсадки планують закрити тимчасово – на місяць, потім – на півтора, згодом термін збільшили до двох. Тепер, повідомила влада, фінансові проблеми бюджету раніше осені не вирішаться і садки працювати не будуть.

Батьки обурені – куди подіти дітей.

«Це проблема тому-що в наші сім’ї працюємо і я і дружина» - каже житель Диканьки.

Селищний голова Валерій Товстій розводить руками. Грошей на утримання дитсадків в бюджеті не вистачає:

«Для утримання садків не вистачає майже півтора мільйона гривень. Завдяки призупиненню планується зекономити понад 400 тисяч гривень».

Жителі уже пообіцяли – якщо перед ними зачинять двері у садку – своїх дітей будуть приводити сільському голові, а самі ітимуть на роботу.

«Якби це був обласний центр – то там є приватні дитсадки, школи раннього розвитку, є гуртки для малючків від одного року, а у нас тут немає нічого крім дитячого садочка» - бідкаються батьки.

З цим погоджується завідувачка Диканського дитячого садка №1 «Ромашка» Емілія Герасименко:

«Діти не розвиваються так як треба» - попереджає педагог.

Обурені батьки налаштовані рішуче.

«Є законодавство яке повинно виконуватись, а вони його пропускають мимо вух» - вимагають в Диканці.

В свою чергу сільський голова питає в людей – де йому шукати кошти. За словами батьків, вони й так уже давно забезпечують дитсадки власними коштами:

«Принесли по 40 кілограмів картоплі на одну дитину, 15 – капусти, 6 кілограмів цибулі, буряка і моркви, консервацію, сушку, вікна ставили, всі вносимо по 4-5 тисяч на меблі, купляємо власним коштом іграшки, ламінат покриття, ковдри. А ви ще й закриваєте» - обурені люди.

Внаслідок скандалу, начальник районного відділу освіти та сім’ї Павло Черкащенко пообіцяв один дитсадок лишити. Але навряд чи Диканька витримає таке ущільнення і права дітей все ж будуть порушені.

Коментарі