•  

На Полтавщині меншає соціального хлібу. Ціну обіцяють «намагатися» стримувати

770
На Полтавщині меншає соціального хлібу. Ціну обіцяють «намагатися» стримувати

Констатуючи забезпечення населення Полтавської області соціальними сортами хлібу, директор департаменту агропромрозвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов повідомив, що пекарі не в повному обсязі отримують від держави підтримку дешевим зерном і, як наслідок, випікають менший від необхідного обсяг дешевого хлібу.

Взаємозобов’язання сторони виконують на три чверті.

«Меморандум порозуміння Полтавської ОДА з хлібопекарськими підприємствами та виробниками зерна про створення регіонального запасу продовольчого зерна для потреб виробництва хліба та фіксовані ціни на хліб простої рецептури в Полтавській області виконали на 76%» – сказав головний агрочиновник.

Разом з цим, виступаючи перед учасниками ринку, він запевнив, що на Полтавщині використають всі можливості, аби утримати ціну на соціальні види хліба до закінчення маркетингового року:

«Зараз працюємо із хлібопекарськими підприємствами і Аграрним фондом. Ми ведемо розмову, щоб хлібопекарські підприємства максимально закупляли борошно за встановленими цінами Аграрного фонду. Тому, я думаю, що надалі ми утримаємо ціну на соціальні види хліба і однозначно матимемо певний резерв».

У вересні Антимонопольний комітет завив, що 9 хлібозаводів Полтавської області завищують ціни на сорти хлібу для незахищених верств населення, крім цього не виконують зобов’язання по обсягах такого хлібу, який має складати 20% від загальної випічки.

Раніше Полтавська ОДА підписала Меморандум з провідними пекарнями на 2014-2015 маркетинговий рік, який фіксує вартість соціального хлібу на рівні 4,7 гривні за кілограм житньо-пшеничного, 5,3 гривні за кілограм пшеничного 1 ґатунку і 5,6 гривні за кілограм хлібу з суміші борошна вищого і 1 ґатунків.

Коментарі