•  

На Полтавщині оздоровлюватимуть демобілізованих

220
На Полтавщині оздоровлюватимуть демобілізованих

За даними Полтавського облвійськкомату, з березня по травень цього року з лав ЗСУ демобілізують 1344 військовослужбовців-полтавців, які служили в зоні проведення АТО. Всі вони потребують соціального супроводу і ґрунтовного оздоровлення. Тому на Полтавщині розробили та впровадили спеціальну програму оздоровлення демобілізованих і членів їхніх сімей.

Впроваджуватимуть програму поетапно. Спершу центри соціальних служб забезпечать супровід родин демобілізованих військовослужбовців. Отримавши необхідні дані від місцевих військкоматів, соцпрацівники у триденний термін мають відвідати родини бійців, які підлягають демобілізації. Вони мають скласти соціальний паспорт кожної сім’ї, у якому потрібно зазначити конкретні прохання, потреби і проблеми родини. Зокрема вирішуватимуть питання надання статусу учасника бойових дій, працевлаштування, внесення у реєстр пільговиків.

Також опікуватимуться оздоровленням військовослужбовців та їхніх рідних. На це кожне місто та район отримають по 95 тисяч гривень для закупівлі санаторно-курортних путівок: по 23 на кожну територіальну одиницю. Розпочнеться оздоровлення бійців уже в квітні.

У санаторіях, за необхідності, можна буде отримати психологічну підтримку та реабілітацію. Оздоровчі заклади відвідуватимуть юристи, співробітники профільних установ і департаментів, які на місці оперативно розв’язуватимуть усі нагальні проблеми демобілізованих військових.

Невдовзі нову комплексну соціальну програму продублюють і в районах та містах.

Варвара Самохіна

Коментарі