•  

На Полтавщині приберуть комуністичну символіку з комунальних установ

1720
На Полтавщині приберуть комуністичну символіку з комунальних установ

     На Полтавщині позбавляться скульптур Леніна та іншої комуністичної символіки у комунальних установах. Таке розпорядження підготував голова Полтавської облдержадміністрації Віктор Бугайчук. Розпорядження має назву «Про заходи з усунення наслідків панування тоталітарної ідеології колишнього СРСР на території Полтавської області».

     Про це повідомив директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА Олег Пустовгар. 

      «Розпорядження зобов’яже керівників обласних та районних комунальних установ провести демонтаж з їх територій пам’ятників, бюстів, різних скульптурних зображень Леніна та інших керівників і партійних лідерів комуністичної партії. Передбачається також видалення символіки колишнього СРСР» - розповів Олег Пустовгар. 

      За його словами, досі залишається актуальним питання знесення пам’ятників Леніну в містах та селах області. Адже «ленінопаду», який відбувся у час Революції гідності, недостатньо. В області було демонтовано лише 70 пам’ятників Леніну, а залишилося ще 140 пам’ятників, у тому числі в селах. 

     «Згідно з чинним законодавством, ми не можемо зобов’язати сільських, селищних чи міських голів демонтувати ці пам’ятники. Але можемо рекомендувати їм це зробити, що й передбачено в розпорядженні про декомунізацію», - зауважив Олег Пустовгар. 

     За його інформацією, також буде проведена просвітницька кампанія, яка б «пояснила суть злочинності комуністичного режиму». Вона включатиме показ серіалу «Собор на крові», проведення круглих столів, розміщення просвітницьких статей у ЗМІ. Окремо низка заходів відбудеться у дні, коли вся Україна вшановуватиме пам’ять жертв Голодомору.

   Аліна Бондар

Коментарі