•  

На Полтавщині рятувальники роз’яснили громадянам правила безпечної поведінки у зимовий період

220
На Полтавщині рятувальники роз’яснили громадянам правила безпечної поведінки у зимовий період

Днями рятувальники з Гадяцького та Семенівського районних секторів ГУ ДСНС України у Полтавській області разом з депутатами сільських рад провели профілактичні бесіди з населенням стосовно дотримання правил пожежної безпеки у побуті та безпечної поведінки на льоду, передає Управління Департаменту служби з надзвичайних ситуацій в Полтавській області.

«Дотримуйтесь правил пожежної безпеки у побуті. Не перевантажуйте електромережу, слідкуйте за справністю пічного та газового опалення. Однією з найпоширеніших причин є необережне поводження з вогнем під час паління у ліжку. Тож пам’ятайте, що така згубна звичка може закінчитися великою трагедією, - наголошували рятувальники. - Якщо ви провалилися в холодну воду не піддавайтесь паніці, зберігайте самовладання, не кричіть, якщо поруч нікого немає - ви тільки даремно витратите сили, не робіть різких рухів, стабілізуйте подих, уникайте занурення з головою, краще розкиньте руки в сторони й постарайтеся зачепитися за крайку льоду, додавши тілу горизонтальне положення по напрямку плину, спробуйте обережно налягти грудьми на край льоду й закинути одну, а потім й іншу ногу на лід. Вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте у той бік – звідки ви прийшли, де міцність льоду вже відома, повільно повзіть до берега».

Щоб громадяни пам’ятали та дотримувались правил безпечної поведінки у зимовий період, співробітники Служби порятунку вручали тематичні листівки та пам’ятки, які містять основні правила та поради, як уникнути лиха. 

Коментарі