•  

​На Полтавщині шахраї ошукали людей на 150 000 гривень

990
​На Полтавщині шахраї ошукали людей на 150 000 гривень


На Полтавщині з початку року аферисти ошукали 250 клієнтів Інтернет-магазинів. Загальна сума матеріальної шкоди, завданої обманутим користувачам, перевищує 150 000 гривень.

За інформацією заступника начальника обласної міліції за чотири місяці 2015 року на Полтавщині зареєстровано близько 500 інтернет-шахрайств, серед яких 250 фактів обману користувачів Інтренет-магазинів (мова йде як про покупців, так і продавців).

Зростання кількості оборудок на сайтах Інтернет-магазинів фахівці сектору боротьби з кіберзлочинністю пояснюють високим попитом на послуги Інтернет-ресурсів, широким діапазоном віртуальних систем передачі даних та анонімністю сітьового спілкування.

Віктор Ремський відзначив, що зловмисники використовують переважно сайти найбільш популярних Інтернет-магазинів, яким довіряють клієнти. У фактах, зареєстрованих на території області, чимало прикладів створення фіктивних аккаунтів з товаром або послугами, за які аферисти вимагають від клієнтів передоплату. Суми збитків, завданих потерпілим, в середньому коливаються в межах від 300 до 8 000 гривень.

Так серед останніх фактів – обман двох мешканок Кременчука. У першому випадку жінка розмістила на сайті одного з найбільш відомих Інтернет-магазинів оголошення щодо продажу дитячого візка. Покупцю, якого зацікавило її оголошення, вона надала реквізити банківської картки матері. За шаблонною схемою шахрай переконав її назвати конфіденційну інформацію, яка дозволила йому безперешкодно зняти з банківської картки пенсіонерки 6 000 гривень.

В іншому прикладі аферист привласнив 2 000 гривень, списавши їх з картрахунку 40-річної кременчужанки, яка опублікувала на одному із сайтів оголошення про реалізацію розсади.

Коментарі