•  

На Полтавщині відновили 5-метрового Леніна. Всупереч вказівки губернатора зносити «совдепію»

880
На Полтавщині відновили 5-метрового Леніна. Всупереч вказівки губернатора зносити «совдепію»

На Полтавщині в Гребінці владою міста відновлений зруйнований 8 січня пам'ятник Леніну, йому відбили голову та розмалювали.

Раніше голова Полтавської облдержадміністрації Віктор Бугайчук своїм розпорядженням зобов’язав керівників районів та підзвітних установ «належним чином підготуватися до відзначення в листопаді річниці Голодомору-геноциду та усунути до того часу символи тоталітаризму».

Вождь, що повстав з руїни всупереч розпорядженню, висотою близько 5 метрів, виготовлений із гіпсо-бетону та перебуває на балансі місцевої комунальної служби. Він не являє історичної чи архітектурної цінності. Також в січні за фактом пошкодження в місті була відкрита кримінальна справа за статтею хуліганство.

Разом з цим депутати міськради Гребінки прийняли рішення утриматись від демонтажів та перейменувань, з формулюванням, що «в нинішній складний час демонтаж пам'ятників, радянської символіки і перейменування вулиць справа витратна, також це буде неповагою до ветеранів війни і людей старшого покоління, і, врешті, це не найактуальніша проблема сьогодення».

За кілька тижнів після розпорядження голови ОДА стало очевидним, що в абсолютній більшості районів області воно не виконується місцевими владами або гальмується, і до дня вшанування жертв Голодомору ідея «десовєтізації» втілена не буде.

Коментарі