•  

На Полтавщині закривають дороги – немає грошей на ремонт

6820
На Полтавщині закривають дороги – немає грошей на ремонт

Цього року на ремонт доріг Полтавській області держава виділила лише 10 відсотків від очікуваної суми. Дорожники не знають, що й робити за такі копійки.

Сотні кілометрів полтавських доріг вимагають капітальної відбудови, але у найближчий і навіть не дуже час автовласникам області чекати покращення не варто.

А цього року області ще, як кров з носу, потрібно підготувати свою ділянку міжрегіонального гігант-буду – траси Київ-Харків-Довжанський – вона державний пріоритет. Але тільки викуп землі під трасу з’їсть п’яту частину дорожнього бюджету області.

Гроші, що лишаються, поки вирішили витратити в першу чергу на безпеку руху – на тих дорогах, де їздити все ще можна нанесуть розмітку, подекуди додадуть знаків і відбійників. І це майже все.

Так, одну з важливих доріг області довелося просто закрити. Ділянка Р-52, що вела до Дніпропетровська втратила несучу спроможність полотна: нещодавно на неї перестали пускати вантажівки, які перевозили товари між областями. Тепер шлях став довше і дорожче.

Дорожнє покриття зазнало значних руйнувань – пояснили в ДАІ заборону. Після ремонту рух сподівалися відновити цього року, але тепер вже точно не вийде. Тепер, у «Автодорі» кажуть, тут хоча б інші не втратити:

«Там де є ями можемо робити ямковий ремонт, але є суцільне руйнування» - говорить заступник начальника Служби автомобільних доріг у Полтавській області Анатолій Мягкохліб.

Гроші є лише на дрібний ямковий ремонт. Проте дороги Полтавської області цим вже не врятувати, навіть за українськими вимірами придатними хоч для якогось пересування лишаються все менше кілометрів.

Максим Кондратенко

Коментарі