•  

На Полтавщині зростає кількість обдурених шахраями людей

330
На Полтавщині зростає кількість обдурених шахраями людей

За минулу добу до кременчуцьких правоохоронців за допомогою звернулося дві місцеві жінки, які стали потерпілими від дій шахраїв. Повідомляє сайт УМВС України в Полтавській області.

Першою потерпілою стала 58-річна кременчужанка, що виконала умови «псевдоправоохоронців», котрі по телефону вимагали перерахувати через термінал одного із банків 2400 гривень. Жіночка вважала, що таким чином врятує свого сина від кримінальної відповідальності, про яку повідомили їй у телефонній розмові шахраї.

Інша 40-річна кременчужанка через мережу Інтернет намагалася продати предмети інтер’єру. Відразу після розміщення оголошення, зателефонував покупець, якого все влаштовувало в товарі і він був готовий перерахувати передоплату. Заявниця, навіть не думаючи, назвала всі реквізити картки та виконала вимоги опонента в телефонній розмові. За декілька хвилин, з банківської картки зник весь кредитний ліміт у розмірі 6000 гривень.

Зрозумівши, що стала потерпілою від дій шахрая, кременчужанка відразу повідомила про подію правоохоронців та службу безпеки банку.

Відносно обох випадків були відкриті кримінальні провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Вкотре правоохоронці нагадують громадянам про ряд правил, як захистити своє майно від інтернет-шахраїв:

- нікому і ні під яким приводом не потрібно повідомляти свій ПІН-код, номер картки, CVV номер, навіть якщо опонент в телефонній розмові говорить, що є представником банківської установи;

- для інтернет-розрахунків відкрийте окрему платіжну картку;

- здійснювати перерахунок коштів, потрібно лише за допомогою знайомих вам ресурсів та чітко перевірити, кому дані кошти будуть направлені;

- аналізуйте та перевіряйте ту інформацію, що надійшла вам по телефону.

Коментарі