•  

На Розсошенцях виявили порушення на кладовищі

4620
На Розсошенцях виявили порушення на кладовищі

У Полтаві виник скандал навколо працівників спецкомбінату ритуальних послуг.

На міському кладовищі «Росошенське» виявили незвичайні поховання - по два тіла в одній могилі. Ховали «дрібним оптом» пішовших на той світ (як припускають ті, хто виявив могили) ранньою весною.

«Ущільнені» поховання знаходяться в секторі № 67 кладовища. Небіжчиків буквально «підселили» до раніше померлих, викопавши братські могили впритул до вже зроблених.

Ця частина кладовища взагалі справляє гнітюче враження: могили суцільно поросли бур'яном, бо траву давно не косили, подекуди хащі перевищують зріст людини.

У цих нетрях виявлені поховання, що нагадують, як образно висловилися ті, хто розповів про поховання, «кінське кладовище». У кожній наспіх закопаною могилі лежать по два небіжчика, про що свідчать дві таблички з іменками померлих на кожній могилі, виготовлені з тротуарної плитки. Земля на окремих могилах просіла до 70 см і трупний запах з ям в сьогоднішню спекотну погоду шириться над похованнями.

Побачене на міському кладовищі викликало справедливе обурення городян. Свідки нелюдського ставлення до померлих вже звернулися до активістів низки громадських організацій з вимогою ініціювати розслідування обставин «підозрілих» поховань. Вони також вимагають підключення міліції до перевірки законності «двомісних» могил. А від СЕС Полтави вимагають зобов'язати керівництво спецкомбінату привести у відповідність нормам захоронення ці могили.

Олександр Брусенський (Полтава) 

Коментарі