•  

На українських дорогах з’явились нові автомобільні номери

990

Нові серії автомобільних номерів вже почали видавати у кількох регіонах України. Наразі такі номери видають у територіальних сервісних центрах МВС Київської, Львівської та Дніпровської областей. Для кодування київських номерів тепер використовується абревіатура КА. Тоді як Полтавщина отримала новий код НІ. Аналогічні серії повинні скоро з’явитись і в інших регіонах України.

Згідно ДСТУ 2004 року, коди регіонів були розподілені виключно з використанням літер, що збігаються в латинському і в українському алфавітах, починаючи з Києва: АА, АВ, АС і т.д., в інтервалах АА-АХ, ВА-ВО, ВТ-ВХ, СА -СВ, СЕ-СН. Окрема серія ІІ у 2006 році була виключена з ДСТУ та підлягала вилученню.

Нові номерні знаки будуть використовувати абревіатури згідно ДСТУ 2013 року, за яким список кодів регіонів був доповнений серіями в інтервалах НА-НХ, ІА-ІН, КА-КХ, за винятком серій НР і ІС, які не мали аналогів в кодуванні зразка 2004 року.

Введення нових серій пов’язано зі змінами, передбаченими угодою про асоціацію з ЄС.

За інформацією прес-служби територіального сервісного центру МВС Полтави, обидві серії номерів будуть діяти паралельно. Водіям, які мають реєстраційний номер старого зразку не потрібно буде змінювати його на новий. А видача номерів нової серії буде здійснюватися при перереєстрації транспортних засобів. Наразі на Полтавщині видаються номери серії ВІ. Коли ж почнуть видавати номери нової серії – невідомо. Наразі у сервісному центрі ще в наявності ряд невикористаних номерів старої серії.

Водії до нововведення ставляться спокійно.

« А що нові номери? Машин щороку тільки більшає, мабуть вже треба розширити діапазон для видачі нових знаків, аби не дублювати їх. А може влада спеціально вводить нову серію для перереєстрації «євроблях». Я нещодавно придбав Audi, тож поки купляти нове авто та реєструвати його знов не збираюсь. Думаю, що нові знаки це нормально», – розмірковує автомобіліст Віталій.

Коментарі