•  

​На Уралі до дня Перемоги надрукували на плакаті фашистів замість радянських солдатів

880
​На Уралі до дня Перемоги надрукували на плакаті фашистів замість радянських солдатів


Мер міста Алапаєвська, де розгорівся скандал, запевняє, що білборди виготовив за власною ініціативою місцевий підприємець

В РУнеті розгорається черговий скандал, пов'язаний з плакатами до Дня Перемоги. Цього разу відзначився місто Алапаевск Свердловської області. На вулиці Пушкіна пару днів тому був розміщений білборд, виготовлений спеціально до 9 травня. Але замість радянських солдатів на плакаті красувалися маршируючі німці, а зверху - мабуть, для більшого пафосу і патріотизму - фото було «увінчано» зіркою і вигадливими георгіївськими стрічками.

Фотографія скандального плаката тут же розлетілася по соцмережах і блогах і викликала бурхливе обговорення. Більшість користувачів зійшлися на думці, що дизайнер просто взяв для виготовлення білборда першу-ліпшу фотографію з Інтернету. Мабуть, "твір" робилося на швидку руку. Адже необов'язково бути знавцем військової історії, щоб помітити на формі німецько-фашистських військ нагрудний значок орла. Є ще такі відмітні прикмети, як особлива форма каски, біла окантовка у чорних погонів і петлиць.

- Хто повісив? Хто погодив? Це нормально? Або я може не ту історію знаю, - обурюються користувачі.

На щастя, в Алапаевске блискавично відреагували на критику і прибрали скандальний плакат з міських вулиць.

- Виготовлення цих білбордів - ініціатива приватного підприємця, який займається поліграфічними послугами. На дзвінки він зараз не відповідає. Заява на нього вже надійшло в прокуратуру, ФСБ теж зреагувало, - розповів глава Алапаєвська Станіслав Шаньгина

За словами мера Алапаєвська, всього на вулицях міста з'явилося 12 плакатів, виготовлених з ініціативи комерсанта. Десять з них були цілком "переможними", а два - "фашистськими".

- Білборди провисіли на вулиці зовсім недовго, їх дуже швидко зняли. Ми очікували подібної провокації, - запевняє Шаньгина.

Відділ моніторингу

Коментарі