•  

Нацбанк України невдовзі може стати прозорим?

330
Нацбанк України невдовзі може стати прозорим?

Трансформація НБУ на сучасний і прозорий центральний банк - один із амбітних проектів, які зараз відбуваються у Нацбанку.

Згідно з планами НБУ, непритаманні центральному банку, тобто не ключові функції буде виведено за його межі. Це стосується Університету банківської справи, Української академії банківської справи, Центру наукових досліджень, групи управління проектами, редакції періодичних видань, телеканалу БТБ, друкарні, комплексу технічного обслуговування та ін. У цілому виведення за штат / спрощення / раціоналізація / оптимізація буде застосовано до близько 6 тис працівників НБУ.


Також структура управлінняНацбанку буде значно спрощена. З метою підвищення прозорості функцій НБУ та прийняття ключових рішень створюються наступні комітети:
- Монетарний комітет
- Комітет з фінансової стабільності
- Кредитний комітет
- Комітет з управління активами та пасивами
- Комітет з управління змінами
- Комітет з операційних ризиків
- Бюджетний комітет
- Комітет з конкурсних торгів
- Комітет з нагляду
- Аудиторський комітет
- Рада з фінансової стабільності

Дев’ять із одинадцяті комітетів уже створено. Це посилить спроможність у плануванні, підвищить ефективність діяльності НБУ та його політик.
Крім цього, чисельність працівників у територіальних управліннях скорочується (-73% у середньому на управління).

Мета Національного банка України – стати абсолютно прозорим, зваженим у своїх рішеннях регулятором, який є магнітом для талантів і лідером в економічних дослідженнях.

Коментарі