•  

Начальник Пенсійного фонду області пояснив особливості внесених змін до пенсійного законодавства

2090
Начальник Пенсійного фонду області пояснив особливості внесених змін до пенсійного законодавства

Начальник ГУ Пенсійного фонду в Полтавській області Валерій Руденко спробував розставити всі крапки над «і» в одній із найобговорюваних тем – прийняття Держбюджету, та його відбиття у пенсійній сфері.

Полтавців найбільше хвилювало підняття пенсійного віку та обмеження виплат працюючим пенсіонерам. Валерій Руденко запевнив, що з цих питань хвилюватися не варто, жодних змін в порядок нарахування пенсій не внесено.

  1. Буде проведення оподаткування пенсій, розмір яких перевищує три мінімальні зарплати. Так на пенсію вище 3654 гривень буде накладатися податок в розмірі 15%, на пенсію вище 12180 гривень (10 мінімальних зарплат) – 20%. В регіоні під новий вид податку підпадає 5% пенсіонерів. За рахунок цього, щомісяця дохід ПФ складатиме близько 1,7 млн. грн..
  2. Відсутність можливості виходу на пенсію за 18 місяців до досягнення пенсійного віку в разі звільнення працівника за скороченням штату або станом здоров’я.
  3. Зниження новопризначеної пенсії депутатам, суддям, прокурорам та іншим держслужбовцям до 60% від розміру заробітної плати.
  4. Перерахунок пенсій членам військових, які померли чи загинули при виконанні обов’язків військової служби, у зв’язку з втратою годувальника. Пенсія має становити 70% грошового забезпечення замість 40% чи 30%. Якщо у померлого на утриманні було двоє і більше членів сім’ї, то пенсія нараховуватиметься на рівні 90% грошового забезпечення, що рівними частинами розподілятиметься між ними, але не менше 40% на кожного з непрацездатних членів родини.
  5. Мінімальний розмір пенсії при втраті годувальника, який загинув при виконанні військових обов’язків збільшується вдвічі. З 949 гривень до 1898.

Перерахунок розміру пенсій відбудеться наприкінці 2015 року, коли буде збільшено прожитковий мінімум для непрацездатних осіб з 949 гривень до 1074.

Коментарі