•  

Найчистіше «міське» повітря – у Горішніх Плавнях

440

Горішні Плавні посіли останню сходинку рейтингу за індексом забруднення атмосфери. У списку - 39 міст з усіх регіонів України. Рейтинг було складено на основі показників Центральної геофізичної обсерваторії ім. Бориса Срезневського за перше півріччя 2018 року.

Так найменш забрудненим виявилося повітря у Горішніх Плавнях (декомунізований Комсомольськ) – 39-те місце, а також в Ізмаїлі (38), Світловодську (37), Чернівцях (36) і Харкові (35).

Натомість найзабрудненішим виявилось повітря у Маріуполі. До першої десятки також потрапили: Одеса, Луцьк, Кам’янське (екс-Дніпродзержинськ), Дніпро, Київ, Миколаїв, Слов’янськ, Кривий Ріг та Краматорськ.

Забрудненість повітря вимірювали на 129 стаціонарних постах. Завдяки чому виявили у повітрі українських міст 22 шкідливі хімічні речовини, у тому числі 8 важких металів.

В обсерваторії пояснили, що високий рівень забруднення атмосферного повітря цих міст обумовлений здебільшого підвищеним вмістом специфічних шкідливих речовин – формальдегіду, фенолу, фтористого водню, аміаку, з основних домішок –діоксиду азоту, оксиду вуглецю.

Порівняно з попередніми роками рівень забрудненості навколишнього середовища в Україні залишився доволі високим. В останні роки несприятлива якість природного середовища, насамперед атмосферного повітря та поверхневих вод, як правило, спостерігається в місцях проживання великої частини населення країни (урбанізована територія і промислові зони). В результаті багаторічних викидів підприємствами забруднюючих речовин, в ґрунтах українських міст сформувались зони підвищеного вмісту важких металів.

Також слід зазначити, що якість вод за гідрохімічними показниками у 2017 році знову не відповідала нормативам. На прісноводних об'єктах якість води і стан водних екосистем не покращуються і наближаються до критичного рівня.

Посилання на джерело: https://interfax.com.ua/news/economic/525117.html

Коментарі