•  

Нарада щодо ліквідації африканської чуми свиней відбулася в Полтаві

1100
Нарада щодо ліквідації африканської чуми свиней відбулася в Полтаві

Шляхи вирішення проблеми африканської чуми у свиней, у регіонах, де відбувся спалах цієї хвороби окреслили Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів та Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий у рамках республіканської селекторної наради 2 вересня. На нараді обговорювали питання стабілізації епізоотичної ситуації з африканською чумою свиней.

Найактивнішою у ліквідації цієї хвороби виявилася Вінничина, яка вже майже позбулася наслідків спалаху цієї роботи. Полтавська область, в свою чергу, також локалізувала ситуацію. Найбільший спалах стався у Глобинському районі, де 8 населених пунктів постраждало від цієї чуми. Проте, проблема ще залишається невирішеною. Найважчим є контактування з місцевим населенням, яке не бажає віддавати свою худобу під утилізацію.

– Ми вирішили створити національний центр, на базі нашої інституції і залучити спеціалістів, які мають європейську акредитацію. Друге: розробити державну програму з профілактики африканської чуми свиней в Україні. Організувати забій та нові забійні площадки. У кожній області необхідно розробити та притримуватися належного санітарного контролю за худобою, – зазначив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий, який так само брав участь у цій нараді, наголосив на тому, що африканська чума свиней вже відобразилася на експортоспроможності України.

– Це не єдина біда, яка є у сільгосподарстві. Ми вже просимо депутатів внести відповідні законопроекти, які унормовували б відносини поліції, ветеринарних служб та власників худоби у таких випадках. Це вже питання економічне і воно стосується експортної спроможності. Ми отримали висновки європейської комісії з цієї ситуації і мусимо заявити, що, якщо ця проблема не буде вирішена зараз, то далі буде гірше, – заявив Кутовий.

Наступна селекторна нарада відбудеться наступного вівторка, 6-го вересня, де підіб’ють підсумки узаконення вимог регіонів у вдосконаленні вирішення проблеми африканської чуми свиней.

Коментарі