•  

«Навіть не думайте сплачувати нараховані «старі» борги за газ» - екс-міністр ЖКГ

4290
«Навіть не думайте сплачувати нараховані «старі» борги за газ» - екс-міністр ЖКГ

У цьому місяці жителям України до поточних тарифаів за газ почали приплюсовувати додаткові нарахування як компенсацію за недоплату тарифів останніх 10 місяців

Чи необхідно сплачувати цю компенсацію, пояснює екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко.

- Сьогодні свято співробітника житлово-комунального, який ми відзначаємо зі сльозами на очах. Тому що ця сфера якась проклята, і в ній ніяк не вдається навести порядок.

Олексій Кучеренко: Це сегмент ринку й економіки став ізгоєм, на який вішають усіх собак, як з боку споживачів, так і з боку старших братів: Нафтогазу, Теплокомуненерго та Водоканалу.

Хочу навести цитату міністра фінансів Німеччини післявоєнних часів: «Компроміс - це мистецтво поділити пиріг так, щоб кожному здавалося, що у нього більший шматок».

Пиріг - це реальна платоспроможність населення на сьогоднішній день. І найголовніший роздільник пирога - компанія «Нафтогаз» і її дочірнє підприємство «Укргазвидобування». «Нафтогаз» виставляє споживачам ціну 7,188 тисяч гривень за 1 тисячу кубометрів газу, а з цієї ціни «Укргазвидобування» отримує чистими 477 гривень на видобуток. Це менше 7%. З інших 93% половину забирає посередник, який називається «Нафтогазом», 1113 гривень - це рента, по суті, податок, яким нас всіх обклали, і який потім прем'єр вирішив у вигляді субсидій тому ж «Нафтогазу» і прогнати.

Якби 35 мільярдів гривень, які прем'єр і депутати віддали на латання дірок в «Нафтогазі», направили б на утеплення будинків і на облік тепла та газу, ефект був би позитивнішим. Адже в Україні 10 мільйонів жителів без лічильників споживають газ.

- Але ж з ними сталася дивна історія. У минулому році вийшла Постанова Кабінету Міністрів про те, що категоріям людей з газовими плитами і колонками, у яких немає лічильників, знизили тарифи вдвічі, а зараз, після оскарження цьогорішення в суді, у людей вимагають компенсацію заборгованості за ті 10 місяців, коли вони платили менше.

Олексій Кучеренко: І я в зв'язку з цим хочу звернутися до всіх жителів. Українці, не здумайте сплачувати старі борги, які зараз будуть намагатися ваші міськгази і облгази перерахувати! Жодного законного стягнення цих боргів бути не може.

У Кабміні прийняли цю Постанову, потім вони її свідомо програли. Чому свідомо? Тому що, коли знизили норми споживання для категорій споживачів «плита» і «плита-колонка» вдвічі, то соціальні норми, на які нараховуються субсидії, що не знизили. З чого я роблю висновок, що прем'єр знав заздалегідь, що пограє суд, в який подали на них дві фізичні особи.

- Але в рішенні суду не написано, що борги повинні сплачувати споживачі.

Олексій Кучеренко: Так, рішенням суду просто скасовано Постанову. А облгази і міськгази тепер будуть незаконно додавати до поточних тарифів цю, так звану, заборгованість. Її оплачувати в жодному разі не можна. Тільки поточні нарахування з оплати.

Коментарі