•  

Навколо лише пластик: Британський дайвер зазняв море сміття на Балі

550

Британський дайвер зняв шокуючі кадри: він пливе у смітті біля берегів індонезійського туристичного курорту Балі.

Коротке відео, опубліковане дайвером Ріком Хорнером, у соціальних мережах та на YouTube, показує воду, рясно вкриту пластиковими відходами, – інформує видання The Guardian.

Відео було зняте у місці для дайвінгу під назвою Манта Пойнт, приблизно у 20 км від популярного індонезійського курортного острова Балі.

У повідомленні, опублікованому 3 березня у Facebook, Хорнер пише, що океанські течії піднесли «прекрасний подарунок» у вигляді медуз та планктону, а також безлічі пластику.

Балі вже декілька місяців потерпає від сміття, яке змивається з берегів сусіднього острова Ява під час щорічного сезону дощів.

Зазвичай у цей час гори пластику вкривають пляжі Балі, жахаючи туристів та екологів.

Щороку в Індонезії виробляється близько 130 000 тонн пластикових та твердих побутових відходів, при цьому лише половина з них потрапляє на сміттєзвалища. Решта або незаконно спалюється, або скидається у річки та океани Індонезії.

Через погане державне планування та низький рівень поінформованості про відходи та їх переробку, Індонезія зараз є другим за величиною джерелом пластикових відходів у світі після Китаю.

Коментарі