•  

НАЗК направило до суду 84 протоколи щодо звітів політичних партій

110

В ході перевірки звітів політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за І квартал 2018 року, НАЗК склало та направило до суду 84 адміністративних протоколи. Про це повідомила прес-служба відомства.

https://nazk.gov.ua/news/nazk-84-administratyvnyh-protokoliv-skladeno-y-napravleno-do-sudu-za-rezultatamy-analizu-zvitiv

У НАЗК зазначають, що 45 адміністративних протоколів складено за статтею 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення - порушення встановленого законом порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії.

36 протоколів було складено за статтею 212-21 КУпАП, щодо порушення встановленого порядку або строків подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру або подання фінансового звіту, оформленого з порушенням встановлених вимог.

Також уповноважені особи Нацагентства склали 3 адмінпротоколи за статтею 188-46 КУпАП: невиконання законних вимог (приписів) НАЗК щодо усунення порушень законодавства про запобігання і протидію корупції, ненадання інформації, документів, а також порушення встановлених законодавством строків їх надання, надання завідомо недостовірної інформації або не у повному обсязі.

У відомстві зазначили, що найбільшу кількість адміністративних протоколів було складено стосовно фізичних осіб, які фінансували партії: «УКРОП» та «Об’єднання «Самопоміч» з порушенням встановленого законом порядку надання таких внесків.

Щодо «ВО «Свобода», було виявлено факт несвоєчасної відмови партії від внесків, здійснених всупереч статті 15 закону «Про політичні партії в Україні». Адміністративні протоколи направлені до районних судів міст Києва, Львова, Черкас, Дніпропетровська, Полтави, Житомира, Львівської, Черкаської, Волинської, Тернопільської, Хмельницької областей.

Загалом за І квартал 2018 року до НАЗК надійшов 271 фінансовий звіт від політичних партій.

Читайте також: Політичні партії витратили на рекламу майже 50 млн за квартал.

http://bastion.tv/news/politichni-partiyi-vitratili-na-reklamu-majzhe-50-mln-za-kvartal/

Коментарі