•  

Не хотілося б псувати настрій і в суботу, але знову про Мамая…

340
Не хотілося б псувати настрій і в суботу, але знову про Мамая…

Міський голова Полтави Олександр Мамай, якого деякі активісти уже називають «тимчасово виконуючим обов’язки»,  продовжує дивувати своєю поведінкою. Вона все більше нагадує поведінку людини, яка або думає, що всі інші ідіоти, або сама… Ну, ви зрозуміли. Так, учора мало відбутися чергове судове засідання (уже третє!), але так і не відбулося. А напередодні за Мамаєм ганялися ледь не по всій міськраді, аби вручити чергову повістку до суду. Той ховався навіть у туалеті…

 

Тож давайте згадаємо події, які відбувалися протягом останнього часу. Перш ніж Мамай сховався у туалеті…

Так от…. На міського голову склали протокол про корупцію: рішенням сесії  Мамай «протяг» виділення землі під кіоски своїй падчерці. Ясна річ, тоді ніхто навіть не думав, що доведеться колись відповідати. Довелося…

Але щойно стало відомо про те, що від суду «не відкрутитися», Мамай… іде у відпустку. Точніше, не «йде», а…  летить. Аж до Єгипту! Бо, мовляв, так запрацювався, що лише пекуче сонце Шарм-ель-Шейху здатне відновити його потужні творчі сили. Однак у Полтаві про це не знають, тож більшість полтавців вірить інформації одного з народних депутатів України про те, що «Мамай утік за кордон».

Однак і після повернення на рідну землю, Мамай на перше засідання суду не з’являється, а його представник навіть не може пояснити причину його відсутності. Пізніше Мамай каже, що «про засідання не чув»,  хоч того дня його бачать на кількох передсвяткових заходах у Полтаві.  

На друге засідання він усе таки приходить. Та й не сам, а з цілою групою підтримки – більше сотні людей, серед «фанати Мамая» з плакатами «Руки геть від мера!». Активісти з табору «Антимамай»  впізнають серед них чиновників міськради та працівників бюджетної сфери.

Мамай на засіданні подає цілу низку клопотань, більшість з яких суд відхиляє. Нарешті він використав і «удар нижче пояса»: заявивши, що суддя веде справу упереджено, оскільки свого часу їй було відмовлено у зверненні щодо ремонту будинку. Суддя підтвердила, що зверталася у міськраду, однак до справи це, мовляв, жодного відношення не має, тож і це клопотання відхилила.  А тим часом Мамай поскаржився, що йому стало зле, викликали швидку і під крики «Ганьба!» медики вивезли «очільника».

Два дні він «прокантувався»  у п’ятій міській лікарні, але уже 15 травня з’явився на сесії міськради, яку відкрив, провів, але потім знову зник, поігнорувавши навіть анонсовану раніше «пресуху» з журналістами.

А вже наступного дня так само проігнорував і чергове судове засідання.

Може, знову «не чув»?

Ні, про судове засіданні стосовно передачі землі під кіоски, мера заздалегідь повідомили телефонограмою, каже суддя Лариса Гольник. А от повістку одержувати він відмовився: в залі засідань навіть продемонстрували відео, яке за фільмували самі правоохоронці. Ледь не по усій міськраді вони «ганяються» за міським головою, аби вручити тому повістку, а він весь час намагається втекти… Забігає навіть до туалету!

Зрештою Мамаєві вдається вискочити на подвір’я, де він ледь не на ходу застрибує у службове авто, а  працівник міліції двір… вкидає в салон повістку, від якої Мамай одмахується як від оси!

Ще кумеднішою побачив цю ситуацію народний депутат України Сергій Каплін:

—Це чергове підтвердження, що міський голова справді потребує лікування. Психіатричного! Можливо, навіть довідка в нього прихована є. Бо коли після завершення сесії міськради, працівники УБОЗу підійшли до нього, щоб вручити повістку на суд, то  Олександр Мамай забіг до туалету і почав кричати, що він хворий і до суду не піде. Люди не змогли довго стояти біля місця, де смердить і відійшли… Він скористався з цього, напевно, через шпарину підглядав, і побіг з приміщення до свого автомобіля. Але впав у калюжу і обдер костюм…

До речі, сам суд напередодні повідомили, що з 15 по 19 травня Олександр Мамай перебуватиме у відрядженні в Києві «для вирішення питань діяльності міста». Які справи можна вирішувати в суботу-неділю, щоправда, невідомо…

Заступник прокурора області Дмитро Таран вважає, що своїми діями міський голова виказує не лише неповагу до закону – це свідчить і  про відсутність мужності постати перед судом.

Отже, суд вкотре ухвалив рішення відкласти розгляд справи. Наступне судове засідання відбудеться 5 червня об 11.00.

Цікаво, що придумає Мамай цього разу?

 

 

 

 

Коментарі