•  

«Не існуюче» Ковалівське сміттєзвалище все-таки існувало

11370
«Не існуюче» Ковалівське сміттєзвалище все-таки існувало

Свого часу Останній Бастіон повідомляв, що 3 вересня об 11:15 у селі Ковалівка (Полтавський район) на відкритій території виникла пожежа. Вогнем було знищено сміття на площі близько 300 метрів квадратних.

Незрозумілим у цій події було те, що взагалі з 2013 року вивіз сміття на територію колишнього сміттєзвалище, що біля села Ковалівка, заборонений.

У зв’язку з чим, Останній Бастіон направив листа до прокуратури Полтавського району, з проханням розібратися у цій ситуації.

Отже, що постановила прокуратура після розгляду нашого звернення:

«Установлено, що на території Ковалівської сільської ради діє «Програма охорони довкілля на 2013-2014 роки», затвердженої рішенням двадцять сьомої сесії шостого скликання від 28 грудня 2012 року.

На виконання вищевказаної програми протягом 2013-2014 року з місцевого бюджету Ковалівської сільської ради виділено 50 739 грн.

Проте, встановлено, що Ковалівська сільська рада не в повній мірі використовує надані законом повноваження щодо ліквідації несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів в межах території, що належать до її відання, чим порушили вимоги ст.21 Закону України «Про відходи».

В ході проведення перевірки встановлено, що на території Ковалівської сільської ради знаходиться несанкціоноване стихійне побутове сміттєзвалище поблизу колишньої свиноферми.

Посадовими особами вищевказаної сільської ради, в порушення вимог ст.33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» протягом 2013-2014 років заходи щодо його ліквідації не вживались, фінансування на вказаному напрямку роботи не проводились, що призводить до негативного впливу на навколишнє природне середовище та здоров’я людини.

У зв’язку з вищевикладеним, прокуратурою району внесено подання про усунення порушень вимог Закону України «Про відходи» та іншого природоохоронного законодавства щодо поводження з промисловими та побутовими відходами, причин та умов що сприяли».

Виявляється, що не існуюче сміттєзвалище все ж таки існувало. Гроші на його ліквідацію були виділені, але не були використані належним чином головою Ковалівської сільради. Як результат – пожежа і забруднене довкілля.

Нагадаємо, що ситуація з виділенням і неналежним використанням коштів громади - типова ситуації для голів Ковалівської сільради: Валянки Бублика вимагають люстрації.


Коментарі