•  

Небайдужі, які допомагали українським військовим, можуть сісти на 10 років

1450
Небайдужі, які допомагали українським військовим, можуть сісти на 10 років

Польські бронежилети, які переправляли волонтери для українських солдатів будуть знищені, а самі волонтери можуть сісти до в’язниці на 10 років. Повідомили на сайті видання «Українська правда».

За повідомленнями фонду «Відкритий діалог», його волонтери передали уже понад 270 бронежилетів солдатам Збройних Сил України, у тому числі, перенесли їх на собі через польсько-український кордон методом «мурахи». 29 березня волонтери організували поставку великої партії бронежилетів високих стандартів 4 категорії (НАТО). Однак польська прикордонна та митна служби затримали поставку цієї гуманітарної допомоги, а саме 42 куленепробивні бронежилети за причиною відсутності ліцензії на постачання такого обладнання.

На той час представники фонду вважали бронежилети засобами захисту. Згодом до бронежилетів волонтери докупили 116 касок. Засоби захисту були придбані легально, за зібрані з дозволу польського уряду кошти волонтерів. Зараз затриманому водієві та причетним волонтерам загрожує до 10 років ув’язнення за порушення митного законодавства, а самі засоби захисту будуть знищені.

«Наразі ми чекаємо листа від уряду України про те, що вказана партія бронежилетів є благодійною допомогою, не підлягає реалізації і буде безкоштовно передана підрозділам Збройних Сил України», - повідомили у Фонді.

Коментарі