•  

НЕСПОДІВАНО! Стразбурзький суд визнав, що дітей у Беслані вбили не чеченці, а російський спецназ

880
НЕСПОДІВАНО! Стразбурзький суд визнав, що дітей у Беслані вбили не чеченці, а російський спецназ

Варшавська Gazeta Wyborcza повідомляє, що в європейському суді постановили, що Москва не надала істотних доказів, які б підтвердили, що 344 дітей в Беслані вбили чеченські муджахиди, а не російські бойовики з банди «ФСБ Росії».

Це означає, що Страсбурзький суд визнає провину Росії в різанині дітей в Беслані і фактично підтверджує правоту Шаміля Басаєва, який виклав всю підоснову подій у Беслані у відкритому листі («Хто напав на Русню?»).

Наступні роз'яснення ситуації були також оприлюднені в публікації «Лист Шаміля Басаєва Путіну» і в листі «У нас є багато, що розповісти по Беслану ...», де Басаєв викриває ФСБ і розповідає, що з самого початку російські спецслужби готували провокацію , підіславши до муджахидам свого агента Ходова.

Суд із прав людини прийняв за основу скарги сімей убитих дітей в Беслані в 2004 році, які переконані, що їх рідних вбила російська солдатня з банди «Спецназ РФ», а не чеченські муджахиди.

Судді Євросуду визнали відсутність доказів того, що діти в школі загинули через вину чеченських моджахедів. Проте є численні підтвердження, що вибухи, які забрали життя 344 дітей, стали наслідком терористичної діяльності російської солдатні і чекістів.

Офіційна Москва не надала серйозних доказів, які б підтвердили її версію розвитку подій. Родичі поскаржилися в євросуд ще в 2007 році. І тільки зараз суд звернув увагу на цю справу.

Різанина дітей росіянами в Беслані сталася 1 вересня 2004 року, після того, як Путіна віддав наказ почати бійню.

"Суд визнав, що скарги родичів загиблих у Беслані стосуються порушень європейської конвенції з прав людини. Також родичі скаржаться на невиправдане застосування важкого озброєння, з якого обстріляли школу: вогнемети, гранатомети і танки", - сказав адвокат сімей жертв російського тероризму Коротєв.

Таким чином, Страсбурзький суд визнав доказовим головну тезу бесланської скарги: Про використання російської бандою «спецназу» танків, гранатометів і вогнеметів під час штурму школи № 1 та про природу перших вибухів у спортзалі, де перебували діти.

Нагадаємо, що нещодавно Євросуд зобов'язав Росію виплатити 1,9 млрд євро колишнім акціонерам компанії ЮКОС. Позов акціонерів ЮКОСа був поданий в євросуд в квітні 2004 року, але до розгляду скарга надійшла лише 30 січня 2009 року.

Росія відмовилася виконувати вирок суду, після чого в Європі почали заарештовувати російське держмайно. Зокрема, Франція заарештувала майно терористичного теленаканала ФСБ "Раша тудей".

18 червня путінський підручний Білоусов заявив, що рішення про арешт російських держактивів у Бельгії не став несподіванкою і в Росії готуються до можливості повторення цього і в інших країнах.

Відділ моніторингу

ГО «Останній Бастіон»

Коментарі