•  

Невдалий замах на Столипіна

440
Невдалий замах на Столипіна

До речі, всього на безстрашного реформатора царської Росії було скоєно 11 замахів! Але ця історія цікава, насамперед, своєю мораллю - моральність подовжує життя, адже будь Петро Аркадійович більш «зіпсований», помер би від отрути в публічному домі Катеринослава (сьогоднішній Дніпропетровськ). Але про все по порядку.

Минав 1909 рік., Столипін інспектував землевпорядні роботи в Катеринославській губернії і заїхав у гості до свого приятеля, голови губернського дворянства, Миколи Урусова. Чимало досвідчений у всіляких розвагах, Урусов запропонував другу з дотриманням усіх заходів безпеки, інкогніто відвідати будинок Пчелкина, вельми шанований і відомий публічний будинок у місті. І навіть викликав з Одеси навчену східним любовним утіхам кращу жрицю кохання.

Будинок Пчелкина в Дніпропетровську.

Щоб не образити друга, Столипін відмовлятися не став, але на зустріч з «прекрасним і вічним» відправився ад'ютант під його ім'ям. Видно, хлопець був гарячий, а діло, як мовиться, молоде. Хто ж міг припустити, що по дорозі з Одеси до Катеринослава жрицю кохання підмінять на вбивцю!

У багатому залі з великим басейном, який пізніше назвуть «кривавим залом», після танців і шампанського, коли задоволення досягло апогею, красива вбивця вколола ад'ютанта в шию. Той укол відчув: відразу ж його руки і шия почали німіти. З останніх сил він витягнув маленький пістолет, який завжди носив при собі, і пострілом в голову розметав жіночі мізки по ажурній різьбі залу. Збіглися люди, виявили два бездиханних тіла.

Як виявилося, підставна жриця була есеркою і входила в одеський «Бойовий загін». Замах провалилося, а Петро Аркадійович вкотре повернувся неушкодженим до коханої дружини ... 

Коментарі