•  

Незаконна вирубка лісофонду Полтавщини

2750
Незаконна вирубка лісофонду Полтавщини

Громадська організація “Регіональний народний контроль” звернулася з проханням висвітлити проблеми незаконної вирубки цінних порід цінних дерев (дубів яким вік біля 70 років) на теріторії Полтавської області у Шишацькому районні через оприлюднення виявлених фактів злочинної вирубки лісофонду, в тому числі лісопосадках Кавердинобалківської та Великоперевізької сільських рад.

Громадсьмими інспекторами 13 лютого 2015 року було заактовано хижацьку вирубку. Матеріали актування направленні до правоохоронних органів. Шишацьким РВ УМВС України у Полтавській області відкрито досудове розслідування, але попри це продовжується безкарно несанкціонована вирубка цінної породи дерева, зокрема рідкісних видів дубів. 16 червня на площі довжиною 750 м , завширшки 12 м. було вирублено без будь-якого дозволу численна кількість дубів (за отриманою інформацією від місцевих мешканців, вирубка здійснена представниками Диканьського райгазу, які обслуговують газову трубу що проходить поряд із лісопосадкою, спиляні дерева вивозяться та розпилюються на дошку).

ГО “Регіональний народний контроль” надсилав листи до КМ України, Прокуратури Полтавської області, УМВС України у Полтавській області, Голові Полтавської ОДА, Голові Шишацької РДА а також надавав фотографії наслідків вирубки.

Зазначені звернення громади залишаються без належного уваги з боку працівників міліції, природної охорони тощо.

Ситуацію, що склалася в Шишацькому районі через незаконну вирубку дерев висвітлювалася у місцевій районній газеті “Сільське життя”. Останній допис був зроблений у Полтавській обласній газеті “Село Полтавське” від 18 черівня 2015 року із відкритим зверненням до керівництва області, правоохоронних органів, керівництва Шишацького району із запитанням: хто санкціонує подібне хижацтво? Державі задаються збитки на мільйони гривень, потерпає екологія, проте ні Державне агентство лісових ресурсів України, ні Держлісгосп, ні працівники міліції не зацікавленні в розкритті справи й припиненні незакаконної вирубки лісу Полтавщини.

Коментарі