•  

Незважаючи на численні акції протестів, працівників Кременчуцького сталеливарного заводу почали звільняти

550
Незважаючи на численні акції протестів, працівників Кременчуцького сталеливарного заводу почали звільняти

Починаючи з сьогоднішнього дня, працівники Кременчуцького Сталеливарного почали отримувати повідомлення про скорочення, що не могло не викликати хвилю невдоволення і протестів серед трудового колективу.

Нагадаємо, 6 грудня 2014 року працівники підприємства провели масову акцію протесту в якій виступали проти скорочення штату і можливого закриття заводу. Причиною кризи на підприємстві стало закриття російського ринку, адже основним ринком збуту продукції була саме Росія.

Під час акції, протестуючі вимагали від усіх гілок влади подбати про пом’якшення соціальних наслідків, можливих в разі припинення діяльності ПАО «КСЗ». Працівниками було укладено резолюцію, яку направили Президенту України. В ній йшлося про те, що Кабінет Міністрів України має всіляко сприяти тому, щоб підприємство вийшло на необхідний рівень виробництва, використовуючи внутрішній ринок країни. А власники «КСЗ» мали відмінити рішення про звільнення 2560 робітників, натомість перепрофілювати виробництво на альтернативні види продукції. На народних депутатів України покладалась відповідальність збереження трудового колективу і самого підприємства, як об’єкту господарчої діяльності. В разі невиконання умов резолюції, працівники підприємства будують ініціювати колективний судовий позов до адміністрації з метою скасування постанови №431 від 14 листопада 2014 року «Про скорочення штату».

Проте, незважаючи на підписану резолюцію і її головний пункт про збереження трудового колективу в повному обсязі, сьогодні працівники заводу почали отримувати обхідні листи на скорочення.

Повідомлення про звільнення стало причиною того, що робітники готують чергові акції протесту, однією з яких може стати перекриття Крюковського мосту у наступний вівторок. Крім того, працівники «КСЗ» вже готують колективний позов до адміністрації.

Марина Левчук

Коментарі