•  

Нинішній парламент не представляє інтереси суспільства

220
Нинішній парламент не представляє інтереси суспільства

Політолог і директор Міжнародного центру стратегічної політики Вікторія Підгорна вважає, що Верховна Рада, обрана вже після Майдану, не в змозі представляти суспільство, делегувала йому роботу над новими законами.

«Всі нинішні парламентські партії, крім« Батьківщини », - щойно створені, у них навіть регіональна сітка ще не розвинена. Вони погано контактують з виборцями, і їх основним елементом комунікації є реклама, що завжди провокує популістську політику. Довіра до партій як до інституту зараз - 5 або 8%, так кого вони представляють?» - Зазначила експерт.

Вона додала, що громадські працівники, які зайшли в парламент, не можуть одноосібно побороти систему.

«У суспільства немає ефективних механізмів впливу на політику. Як результат - немає довіри, внаслідок чого у нас перманентно конфліктна ситуація в суспільстві, яка може в будь-який момент вибухнути, а замість довіри - корупція. І цієї довіри не виникатиме, якщо ставка буде тільки на окремих людей. Окрема людина дуже слабка, тому що представляє тільки свою точку зору », - сказала Підгірна.

Політолог не виключає і насильницького сценарію, якщо ситуація в країні «вибухне».

«На жаль, форми можуть бути насильницькими. Якщо сьогоднішні процеси триватимуть і влада буде продовжувати політику без опори на суспільство. Політична еліта, щоб зберегти контроль над країною, якраз повинна бути першою зацікавлена у запуску інституційних процесів, про що їх постійно закликає Захід. Це ключовий процес, пов'язаний з внутрішньою консолідацією суспільства - на основі пошуку спільних цінностей, відповідей і бачення майбутнього для України », - зазначила Підгірна.

«В іншому випадку країна почне розсипатися, виникне купа. Ми потрапимо в початок 20-го століття - з червоними, синіми, махновцями, і від цієї країни нічого не залишиться. А та ж Росія вичекає і забере собі все, що захоче, шматками, а якась частина, може, приєднається до Польщі чи Румунії. Але повторюся, якщо будувати справжній суспільний процес, то суспільство буде цементувати всередині, а значить, і зовні ми будемо дуже сильні. Звичайно, для цього потрібен час, але півтора року ми вже втратили.

Влада намагається утримати стару клептократичною систему, бо вона їм зрозуміла - як можна домовлятися, вирішувати питання, контролювати все ... Але не можна зберігати цю систему і не давати розвиватися суспільству. Адже рейтинг «трьох драконів» Майдану так впав, бо суспільство побачило, що вони не здатні з ним взаємодіяти, і взяло все в свої руки », - резюмувала експерт

Посилання на джерело: http://glavcom.ua/

Коментарі