•  

НКРЕКП може скасувати скандальну формулу «Роттердам+»

110

Наступного тижня НКРЕКП планує привести чинну нормативно-правову базу у відповідність до вимог закону "Про ринок електричної енергії", що починає діяти з 2019 року. Формула формування ціни на вугілля «Роттердам+» може бути скасована наступного тижня. Про це свідчить проект відкритого засідання НКРЕКП, що відбудеться 23 серпня. Про це повідомляє 112 канал.

https://ua.112.ua/polityka/nkrekp-planuie-na-nastupnomu-tyzhni-skasuvaty-formulu-rotterdam-458700.html

«Настав черговий етап, який має здійснити комісія для того, щоб привести у відповідність свої нормативно-правові акти новому закону «Про ринок електричної енергії». Ми плануємо ухвалити порцію нових документів. А також визнати такими, що втратили чинність, ті документи, які не можуть бути застосовані в умовах нового ринку електричної енергії. Це правила формування тарифів на роздрібному ринку, правила формування тарифів на оптовому ринку, зокрема, порядок формування оптової ціни електричної енергії», – коментує голова комісії Оксана Кривенко.

Закон «Про ринок електричної енергії» передбачає запровадження нової моделі ринку з 1 липня 2019 року. Але насправді частина наявної нормативної бази втрачає чинність з грудня 2018 року.

«Деякі документи втрачають чинність з квітня 2019 року, а деякі — з 1 липня 2019 року, тобто з дати запровадження нової моделі ринку. Деякими документами ми будемо користуватися до повномасштабного запровадження нового ринку, бо ще є перехідні періоди, протягом яких неможливо все одночасно скасувати. І необхідно правильно формувати, зокрема, свою тарифну політику», – зазначила Кривенко.

При цьому вона наголосила, що корегувати методику формування оптової ціни на час перехідного періоду немає сенсу.

Крім того, на думку очільниці НКРЕКП, методика «Роттердам+» є об’єктивною, що визнано міжнародними експертами.

«Якщо казати безпосередньо про наявну формулу формування оптової ціни електричної енергії, то вона дійсно ринкова, на мою особисту думку, вона відповідає всім нормам, правилам у ситуації дефіциту певного енергетичного ресурсу в нашій країні. Індикативне формування складових застосовують у дуже багатьох сферах, зокрема, у формуванні цін на внутрішньому ринку нафти. Ціна на нафту також формується індикативно відповідно до світових котирувань. Так само сьогодні формують ціни на газ. Таким чином формують, до речі, ціни на уранове паливо, яке застосовують у нас при формуванні тарифу на виробництво електричної енергії для «Енергоатому». У всіх випадках діє принцип імпортного паритету. Ми отримали з цього приводу висновки дуже авторитетних європейських експертів, які згодом плануємо опублікувати», – зауважила Оксана Кривенко.

Нагадаємо, у НКРЕКП відмовили НАБУ у наданні інформації щодо «Роттердам+».

http://bastion.tv/news/u-nkrekp-vidmovili-nabu-u-nadanni-informaciyi-shodo-rotterdam/

Коментарі