•  

Нова ціна на газ для України. Скільки ми платитимемо?

880
Нова ціна на газ для України. Скільки ми платитимемо?

Узгоджена ціна на російський газ для України на четвертий квартал цього року становить 227 доларів за тисячу кубометрів. ЄС виділяє Києву на його придбання 500 мільйонів доларів, - інформує видання DW.

У ході тристоронніх переговорів Україна, Росія та Європейська комісія у п’ятницю, 25 вересня, узгодили ціну російського газу для України на період з 1 жовтня по 31 грудня 2015 року, повідомляють "Українські Новини" з посиланням на джерело, знайоме з ситуацією на переговорах. За інформацією джерела, нова узгоджена ціна склала 227 доларів за тисячу кубометрів. "Вона (ця ціна - Ред.) була зафіксована в парафованій угоді", - наголосило джерело агенції.

Між тим на підсумковій прес-конференції за результатами перемовин віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович заявив, що узгоджена ціна на російський газ для України в четвертому кварталі 2015 року становитиме 232 долара за тисячу кубометрів.

Як повідомлялось, 24 вересня уряд Росії ухвалив постанову, якою затверджено ставку вивізного мита при постачанні природного газу в Україну. Таким чином, Росією затверджено знижку на газ для України на рівні 24,6 долара на тисячу кубічних метрів на період з 1 жовтня до 31 грудня 2015 року. Між тим міністр енергетики рф Олександр Новак заявляв, що контрактна ціна газу, що постачається в Україну, становить 252 долари за тисячу кубічних метрів.

Між тим, на сайті Європейської комісії з'явилась інформація, що до кінця 2015 року ЄС має намір виділити Україні щонайменше 500 мільйонів доларів на закупівлю російського газу.

Посилання на джерело: http://www.dw.com/

Коментарі