•  

Нова поліція в Києві: селфі з киянами і перші штрафи

990
Нова поліція в Києві: селфі з киянами і перші штрафи

Вулиці столиці України від вечора 4 липня патрулюють піші та автомобільні патрулі новоствореної патрульної поліції. Кияни здебільшого тепло вітали появу людей у чорній формі.

Зламати корупційну систему в лавах українського міністерства внутрішніх справ (МВС) та повернути довіру громадян до правоохоронців - таким керівництво відомства бачить головне завдання перших патрульних поліцейських, які вийшли на вулиці Києва цими вихідними.

Реформа втілювалася за активної участі міжнародної спільноти. Майже дві тисячі службовців розпочали цілодобове патрулювання столиці України після тримісячного тренування американськими поліцейськими з Каліфорнії, Невади та Огайо. 348 автомобілів із гібридними двигунами надала Україні за Кіотським протоколом Японія, а головним ідеологом реформи стала заступниця міністра внутрішніх справ України, грузинка Ека Згуладзе-Глуксманн.

Люди в чорному

Нова чорна форма поліцейських, як повідомляється, майже тотожна строям американської поліції і створена з водовідпорної тканини, що не мнеться. Проте перші ж дні патрулювання в Києві видалися надзвичайно спекотними, і температура повітря піднімалася до 30 градусів.

"Ми патрулюємо пішки від дев'ятої ранку і до дев'ятої вечора. У цій формі почуваєшся зручно, хоча і трохи спекотно. Але треба звикати. До нас так приязно ставляться люди, що мусимо виправдати їхній кредит довіри", - сказав DW під час своєї короткої перерви патрульний Сергій.

Творити зміни

Правоохоронець прийшов до лав поліції після закінчення університету в Києві за фахом правознавство. Серед двох інших патрульних, які несли службу на авто, один - колишній директор підприємства, а інший - екс-майстер на будівництві. Вони заявили, що стали до лав поліції не спокусившись на платню у вісім-десять тисяч гривень, а заради змін. "Кожен має працювати на своєму місці - хтось на фронті, хтось на цьому другому фронті, ви - теж на своєму місці. Серед поліцейських багато тих, хто стояв на Майдані за зміни, і ми їх маємо творити", - сказав один з поліцейських автопатруля.

Патрульні також повідомили, що нині забезпечені всім необхідним для своєї роботи і не очікують, що їм, наприклад, колись доведеться купувати пальне за свої гроші, як це було в міліції. "До нас висувають високі вимоги. Ми також вимагаємо всього необхідного для їхнього виконання. Упевнені, що знайдемо якийсь консенсус з керівництвом - воно теж нове, а не з колишньої міліції", - зазначили правоохоронці. Серед найбільш частих порушень, які їм вже вдалося зафіксувати, - паркування автівок, яке заважає пішоходам та автотранспорту, а також проїзд автомобілів на червоне світло та в заборонених місцях.

Реформа має тривати

За офіційними даними, із майже двох тисяч перших київських поліцейських - 20 відсотків жінок, які відбули такі ж тренування, що й чоловіки. Зараз поліцейські несуть службу паралельно зі старою міліцією. Але, як сказав міністр МВС Арсен Аваков, нинішня ДАІ займатиметься здебільшого ескортом VIP-персон, а її функції будуть поступово звужуватися і передаватися патрульній поліції. Перехідний період від міліціонерів патрульно-постової служби до патрульних поліцейських триватиме, за очікуваннями, від трьох до шести місяців.

Посилання на джерело: http://www.dw.com/uk

Коментарі